Apple Campus 2 bude riadny kolos

· 2 min read
Apple Campus 2 bude riadny kolos

Mnohí z Vás už mohli zachytiť, že Apple stavia nové priestory. Tieto nové budovy by mali nahradiť momentálnu centrálu Apple. Takéto plány mal už Steve Jobs, keď v roku 2006 predniesol plán na stavbu v Cupertine. Spoločnosť by odtiaľto mala riadiť celú firmu.

Podľa doterajších informácií a fotiek môžeme vyvodiť, že pôjde o poriadny kolos. Investícia by mala presiahnuť 5 miliárd dolárov. Vnútri bude pracovať 13 000 pracovníkov. Ak si neviete toto číslo predstaviť, je to približne 35 plných Boeingov 747.

alt
Auditorium má byť umiestnené pod zemou.

No a čo sa tu má nachádzať? Poriadne sa nadýchnite. V komplexe bude napríklad fitness centrum, kaviareň, parkovisko, auditorium, do ktorého sme zmestí tisíc ľudí, sad, výskumné a vývojové strediská, "míle" cyklistických a bežeckých trás, dokonca aj vlastné priestory na výrobu elektriny.

Apple myslelo aj na navštevníkov. A nevenovalo im málo priestoru. Takmer 940 metrov štvorcových bude zaberať iba samotná predajňa. Schody a výťah Vás vyvezú na vyhliadku do výšky 7 metrov, aby ste si mohli vychutnať výhľad na všetko, čo sa v komplexe nachádza.

Toto všetko by malo byť hotové v roku 2015, ale kedže aj v Amerike existujú posúvania termínov, odhadovaný čas dokončenia sa posúva na rok 2016 možno až na rok 2017. Ako poznáme Apple, všetko chce mať dokonalé. Aj preto je možné, že nastane další posun termínov. Akokoľvek, raz stavba bude hotová a my sme veľmi zvedaví, ako nakoniec bude vyzerať. Nižšie si môžete pozrieť video, zachytávajúce aktuálny pokrok vo výstavbe.

Viete si predstaviť, že nejaká firma iba vo svojom hlavnom centre zamestnáva toľko ľudí, čo má u nás jedna dedina? Tieto čísla sú neuveriteľné. Výmera, na ktorej budú stavby bude mať veľkosť 260 000 metrov štvorcových. Celý Avion aj s Ikeou majú 103 000 metrov štvorcových.