Firma Apple by mohla vyriešiť problém, ktorý trápi majiteľov slúchadiel už "stáročia"

Firma Apple by mohla vyriešiť problém, ktorý trápi majiteľov slúchadiel už "stáročia"

Spoločnosť Apple si môže do svojej obrovskej poličky patentov zaradiť ďalšiu zaujímavú technológiu. Tentoraz sa rozhodla zamerať na problém, ktorý trápi mnoho milovníkov hudby už "stáročia" - zamotané slúchadlá.


Klasické slúchadlá Apple EarPods, ktoré spoločnosť zadarmo prikladá k svojim produktom už od príchodu iPhonu 5, si za tých pár rokov získali mnoho priaznivcov. Typické biele slúchadlá so špecifickým tvarom sú pohodlné a hrajú celkom obstojne. Aj to je dôvod, prečo sa ich Apple drží už viac než 3 roky. Najnovšie fámy však začali naznačovať, že by sa to s príchodom iPhonu 7 mohlo zmeniť. Povráva sa totiž, že najbližšiemu iPhonu bude chýbať klasický 3,5 mm jack.

zdroj: idownloadblog.com

Aj najnovší patent, ktorý si dala spoločnosť patentovať len pred pár dňami, by svedčil, že obľúbené EarPods by sa mohli postupne vytratiť. Spoločnosť tu popisuje technológiu zaujímavých bezdrôtových slúchadiel.

S iPhonom by mohli komunikovať nielen bezdrôtovo, ale aj priamo cez kábel, na ktorý by sa magneticky pripájali. Znamenalo by to, že užívateľ by si mohol vybrať, či chce hudbu počúvať len z nabitej batérie v slúchadlách bezdrôtovo, alebo dá prednosť klasickým káblom. Počas tohto pripojenia by sa navyše slúchadlá automaticky začali nabíjať.

zdroj: idownloadblog.com

Zaujímavý je aj nápad, čo sa stane potom, ak by si slúchadlá od dodatočného kábla omylom vytrhol. Podľa patentu by hrali ďalej, akoby sa nič nestalo. Práve v tomto vraj spočíva najväčšia výhoda - užívateľ sa nemusí obávať, že sa mu zastaví prehrávanie jeho pesničky, ak sa mu omylom preruší spojenie. Ďalším pozitívom je výrazne kratší kábel, čo môže vyriešiť už spomínaný problém, keď sa vo vrecku slúchadlá večne zamotajú.

Na záver je dôležité podotknúť ešte jednu vec. Spoločnosť Apple na nás chrlí jeden patent za druhým, a preto si nemôžeme byť istí, či sa práve tohto v blízkej dobe dočkáme.

Zdroj titulnej foto: http://androidportal.zoznam.sk/
Zdroj: idownloadblog.com, businessinsider.com