Apple by mohol vypustiť iOS 8.2 už budúci týždeň, budú sa rozširovať možnosti Heath app

· 2 min read
Apple by mohol vypustiť iOS 8.2 už budúci týždeň, budú sa rozširovať možnosti Heath app

Vydanie iOS 8.2 je na spadnutie, a podľa všetkého bude aktualizácia vypustená hneď po “spring Forward” evente, ktorý sa uskutoční budúci pondelok. Prináša rad vylepšení pre iPhone aplikáciu Health spolu s ďalšími obvyklými vylepšeniami stability a oprav chýb.

Poznámky k údajnému vydaniu pre iOS 8.2 boli vypustené servrom “BGR”. Podrobnosti údajne pochádzajú z Golden Master verzie, ktorá bolú už testujú zamestnanci a testery.

Očakáva sa, že Apple uvoľní software budúci týždeň, poprípade na pondelkovom evente, kde sa očakáva, že sa odhalia posledné detaily o pripravovaných Apple Watch. Beta verzia IOS 8.2 poskytnutá vývojárom mala prvý krát možnosť vytvárať aplikácie s nástrojmi WatchKit.

Golder Master čiže finálna verzia interne vydaná tento týždeň bola identifikovaná ako build 12D508. Sprievodné poznámky k aktualizácií spomínajú následujúce vylepšenia aplikácie iOS Healt:

  • Pridá možnosť zvoliť mernú jednotku telesnej teploty, váhu, výšku, vzdialenosť a hladinu glukózy v krvi
  • Zlepšuje stabilitu pri prácu s veľkým množstvom dát
  • Obsahuje možnosť pridať a znázorniť tréningy z aplikácií tretích strán
  • Rieši problém s pridaním fotografie v zdravotnej karte
  • Opravuje jednotky pre vitamíny a minerály
  • Opravuje problém, kedy sa dáta nemenili ani po aktualizovaní údajov
  • Opravuje problém, kedy niektoré grafické prvky nezobrazovali žiadnu hodnotu dát
  • Pridá nastavenia ochrany osobných údajov, ktoré umožňuje vypnuť sledovanie krokov, vzdialenosti a meranie stúpania

The Ghost Logo

iOS 8.2 bude tiež obsahovať zvýšenie stability Mailovej aplikácie, Mapový 3D náhľad, Hudobnej aplikácie, VoiceOver a konektivitu so špeciálnymi slúchadlami “made for iPhone". Rada zmien je uvedená v zázname zmien nového iOS ako sú opravy navigácie v obľúbených Mapách, problémy s automatickými opravami posledného slova v rýchlej odpovedi a problém s duplicitným obsahom na iTunes, ktorá zabraňuje obnove z iCloud.

V rovnakom článku sa nesprávne predpovedalo, že iOS bude uvoľnená pre verejnosť tento týždeň. Taktiež sa vyhlasovalo, že iOS 8.3, ktorý je v súčastnej dobe vo fáze svojej druhej BETA verzie pre vývojárov, bude mať minimálne 4 BETA verzie predtým, než sa vypustí BETA pre verejnosť.

Od Apple sa očakáva, že verejné testovanie iOS 8.3 začne v polke marca. To by znamenalo, že Apple by prvýkrat vypustil iOS BETA pre nevývojárov

zdroj: macrumors.com