Firma Apple by mala budúci rok vydať až 3 iPhony

· 2 min read
Firma Apple by mala budúci rok vydať až 3 iPhony

Ešte stále je rok 2016, stále čakáme na vydanie iPhonu 7, no už sú tu novinky o iPhonoch z nasledujúceho roku. Japonský web Nikkei zverejnil informáciu, vraj by sme sa v roku 2017 mali dočkať až troch nových modelov iPhonov.

Jeden model by mal disponovať 5,5" OLED displejom, zvyšné dva by mali mať LCD displeje s veľkosťou 4,7" a 5,5" ako doteraz. Model, ktorý bude mať OLED displej, by mohol byť tiež mierne zahnutý, podobne ako Samsung Galaxy S7 edge.

Zdroj: youtube.com

Malo by to tak byť preto, že hlavným dodávateľom spomínaných OLED displejov môže byť Samsung. Ten však nebude vedieť stíhať vyrábať tieto displeje pre iPhony aj svoje Samsungy naraz. Preto sa spoločnosť Foxconn snaží presadiť čoraz viac a chce, aby si Apple radšej vybrala ju. Tiež predsa začali pracovať na OLED displejoch a dokonca aj na sklenených telách.

Analytik Ming-Chi Kuo však presadzuje názor, že nový, väčší iPhone bude mať 5,8" AMOLED displej. Ak by toto bola pravdivá informácia, 5,8-palcový displej by sa mohol aplikovať na 5,5" telo iPhonu, a tak by displej mohol byť po bokoch zahnutý, pretože na každej strane by zvyšovalo 7,25 mm.

Zdroj: macrumors.com

Čo však naozaj Apple chystá, to určite nebudeme vedieť skôr, než po vyjdení iPhonu 7 uniknú nejaké nové fotografie či videá o pripravovaných iPhonoch. Nechajme to na "majstrov od jabĺčok", tí to vedia najlepšie.

--- Zdroj titulnej foto: [forbes.com](http://www.forbes.com/sites/brookecrothers/2015/11/26/apple-will-switch-to-oled-for-iphone-displays-report/#452e7ddc456f) **Zdroj: [macrumors.com](http://www.macrumors.com/2016/08/22/2017-iphone-dual-curve-premium-model/)**