Apple bude spolupracovať na televíznej šou s názvom Planet of the Apps

· 1 min read
Apple bude spolupracovať na televíznej šou s názvom Planet of the Apps

Spoločnosť Apple oznámila už skôr tento rok, že bude spolupracovať na televíznej šou o developeroch aplikácií, teraz má šou už aj oficiálny názov Planet of the Apps (v preklade Planéta aplikácií). Názov vtipne pripomína film Planet of the Apes (Planéta opíc).

Na otvorenom kastingu hľadajú tvorcovia 100 najtalentovanejších tvorcov aplikácií. Od uchádzačov žiadajú zaslanie informácií o ich aplikácii a minútový videoprofil, v ktorom predstavia seba a svoj tím.

Zdroj: linkedin.com

Zatiaľ nevieme nič konkrétne o tom, ako bude šou vyzerať. Ale vieme, že to nebude len šou na pobavenie divákov. Súťažiaci budú bojovať o skvelé ceny, napríklad mentorstvo od jedného zo svetových expertov v oblasti technológií alebo získajú financovanie až do výšky 10 miliónov dolárov a v neposlednom rade miestečko v App Store.

Ďalšie podrobnosti o tom, kedy sa bude šou vysielať, zatiaľ nevieme, avšak aplikácie by mali byť funkčné do 21. októbra. Natáčanie by sa malo začať v Los Angeles už koncom tohto roka a pokračovať začiatkom roka 2017. Šou bude dostupná prostredníctvom Apple TV, iTunes a zatiaľ nie je jasné, či aj na nejakom konkrétnom televíznom programe alebo cez Netflix.

Tvorcovia šou budú prijímať prihlášky od potenciálnych súťažiacich do 26. augusta 2016.


Zdroj: theverge.com

Zdroj titulnej foto: mobilesyrup.com