Apple bude pravdepodobne aplikovať novú “Force Touch” technológiu exkluzívne do iPhone 6s Plus

· 2 min read
Apple bude pravdepodobne aplikovať novú “Force Touch” technológiu exkluzívne do iPhone 6s Plus

Nová technológia Apple založená na rozpoznávaní tlaku by sa mohla exkluzívne dostať do nových “iPhone 6s Plus”, tvrdia Taiwanské Economic Daily News. Správa hovorí, že taiwanský výrobca TPK bude zodpovedný za zásobovanie Apple novými “Force Touch" displejmi. V správe sa nehovorí nič o iPhone 6s, takže vznikajú domnienky, že sa bude jednať o technológiu výlučne pre väčší iPhone 6s Plus.

The Ghost Logo

Od začiatku roka sa objavili informácie o tejto technológii v telefónoch Apple minimálne trikrát. TechNews Taiwan taktiež vyhlásil, že iPhone 6s získa “Force Touch” technológiu a 2GB RAM v januári, zatiaľ čo AppleInsider v marci uviedol, že iPhone budúcej generácie bude mať Force Touch, ale nebude obsahovať dávnejšie spomenutý fotoaparát s dvoma šošovkami.

Wall Street Journal potvrdil obe správy, a neskôr v marci sa vyjadril, že pribudne nová ružová farebná variácia iPhonu novej generácie. V súčasnej dobe sa “Force Touch” technológia nachádza v hodinkách Apple Watch a v 12-palcových nových MacBookoch, ktoré dokážu rozlišovať medzi ľahkým úderom a pevným stlačením, čo umožňuje nové gestá, ktoré prinášajú rôzne akcie v závislosti od toho, aký tlak sa na trackpad alebo displej vyvinie.

The Ghost Logo

Aj keď posledná správa mohla znieť zvláštne, nebolo by to prvý krát, čo Apple uprednostnil modernejšiu technológiu vo väčšom iPhone Plus. Posledná generácia iPhonu 6 Plus totiž obsahuje optickú stabilizáciu obrazu (OIS) a landscape režim (na šírku) zatiaľ čo menší iPhone 6 nie. Jeden z dôvodov, prečo by Apple obmedzil novú technológiu výhradne na väčší iPhone, sú náklady spojené s aplikovaním novej technológie do telefónu.