Apple bude platiť za odhaľovanie chýb. Státisíce dolárov!

· 1 min read
Apple bude platiť za odhaľovanie chýb. Státisíce dolárov!

Chyby sa v programoch vyskytujú aj napriek beta testovaniu. Mnoho firiem finančne motivuje programátorov alebo hekerov k tomu, aby im pomohli odhaliť ich nedostatky. Často sa dočítate o nejakej objavenej kritickej chybe programu, ktorý rieši vydaný update. Týmito motivačnými platbami sú známe firmy ako Microsoft, Google, ale aj Apple.

Na najnovšej Black Hat konferencii v Las Vegas šéf softvérovej bezpečnosti spoločnosti Apple oznámil, že sa spúšťa program, kde je pripravených maximálnych 200 000 USD pre každého, kto odhalí chyby či zraniteľné miesta a pomôže zdokonaliť architektúru programov.


Zdroj: blackhat.com


Momentálne sa nemôže každý zapojiť do tohto programu, ale iba vybraní programátori, ktorých spoločnosť osloví a ktorí už odhaľovali chyby pre Apple aj v minulosti. No môže sa stať, že sa program rozšíri. A, podľa nášho názoru, pokiaľ nájdete bezpečnostnú chybu, Apple Vás určite nejakým spôsobom odmení. :-)

Odmena v spustenom programe je odstupňovaná podľa závažnosti, ktorú programátor odhalí. Od 25 000 USD až po maximálnych 200 000 USD.

Napríklad:

  • 50 000 USD za nájdenie spôsobu prístupu na iCloud dáta na serveroch Apple alebo za spustenie škodlivého kódu v jadre programu,
  • 100 000 USD za zistenie zraniteľnosti pri možnom sťahovaní dôverných biometrických údajov,
  • najvyššie čiastky sú za chyby v bootovacom firmvéri, ktorý bráni spusteniu neautorizovaných aplikácií.

Navyše, Apple ponúka programátorom možnosť, pokiaľ sa vzdajú svojej odmeny v prospech charity, že im vyplatí dvojnásobok odmeny na vybrané zariadenia pre charitu. :-) Šľachetné.


Zdroj titulnej foto: [thecountrycaller.com](http://www.thecountrycaller.com/public/images/uploads/1469103630-3380.jpg) **Zdroj: [cultofmac.com](http://www.cultofmac.com/441171/apple-is-ready-to-pay-hackers-a-big-bounty-for-bugs/)**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read