Apple aktualizoval iMacy, ponúkaju Vegu aj 8 jadier

Apple aktualizoval iMacy, ponúkaju Vegu aj 8 jadier

Apple dnes prostredníctvom tlačovej správy aktualizoval svojer počítače iMac. Tie dostávajú vylepšenie hlavne v oblasti grafických kariet a procesorov Intel, ktoré sú ponovom 8. a 9. generácie. Ceny ostávajú nezmenené.

Nové all-in-one mašiny sú vybavené procesormi, ktoré sú až dvakrát výkonnejšie oproti predchádzajúcej generácii. Konkrétne menší z dvojice počítačov, iMac 21,5" 4k dostane na výber zo 4 a 6-jadrových procesorov. Väčší iMac s uhlopriečkou displeja 27" dostal 6-jadrový procesor Intel Core i5 alebo i7. Najnovšie je tiež možné nakonfigurovať Intel Core i9, ktorý má až 8 jadier na frekvencii 3,6GHz.

zdroj: Apple.com

Pri oboch modeloch je teraz možmné priplatiť si za grafické karty Radeon Pro Vega. V prípade 21,5" iMacu je to Vega 20, ktorá má 4GB operačnej pamäte. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o grafickú kartu totožnú s tou najvýkonnejšou v Macbooku Pro 15". 27" verzia iMacu 5k teraz ponúka vegu 48, ktorá má až 8GB pamäte. Jedná sa o veľmi výkonnú kartu, no z nášho pohľadu je zaujímavé, že Vegu 56 nechal Apple len pre iMac Pro. Ten si tak zachováva výkonovú výhodu aj napriek tomu, že jeho základná knfigurácia má podobne výkonný procesor ako je nový Intel Core i9 v iMacu 5k.

Zvyšné veci ostali nezmenené. Stále sa jedná o rovnaký iMac, aký poznáte. Nepotvrdili sa tak špekulácie o predstavení kompletne novej varianty s užšími rámčekmi okolo displeja a iMac tak vyzerá z prednej strany totožne už približne dekádu. Drobnou odlišnosťou oproti predošlej generácii je taktiež aj rýchlejšia RAM DDR4 s frekvenciou 2666 Mhz. Nižšie si môžete prehliadnuť ceny príplatkov za jednotlivé konfigurácie na nemeckom Apple Store. Podľa skúseností sa dá očakávať, že ceny budú u nás veľmi podobné.

zdroj: Apple.com
zdroj: Apple.com
zdroj: Apple.com

zdroj titulnej foto: Digital Trends
zdroj: Apple.com