Apple aktualizoval MacBook Pro a ponúkol lacnejší iMac

Apple aktualizoval MacBook Pro a ponúkol lacnejší iMac

Špekulácie z predchádzajúcich týždňov o blížiacej sa aktualizácii MacBooku Pro sa nám Apple rozhodol potvrdiť práve jeho vydaním, a to rovno po boku lacnejšej varianty iMacu a celkom nového doku pre iPhony a iPody s lightning konektorom.

Apple splnil to, čo sme očakávali - po vzore novopredstaveného MacBooku pridal Force Touch aj MacBooku Pro, rovnako vylepšil aj výdrž batérie z pôvodných ôsmych hodín rovno o celú hodinu. V MacBooku je zakomponovaný aj rýchlejší disk. Trinásťpalcové modely si prešli "len" týmito troma zmenami, zatiaľ čo nové 15″ MacBooky prinášajú vylepšenú kombináciu grafických čipov, po boku integrovanej grafiky teraz nájdeme AMD Radeon R9 M370X s 2GB GDDR5 pamäte. Ak by ste mali záujem o vylepšené modely, ich cena sa pohybuje od 1449€ po 2799€, v závislosti od vami zvolenej konfigurácie.
MacBook Pro
Lacnejší model iMacu Apple uviedol na trh celkom nečakane, napriek rôznym dohadom o rozlíšení displeja aj verzia, na ktorej môžete ušetriť rovné tri stovky, disponuje technológiou 5K. Kedže je cena nižšia a pri spoločnosti Apple nie sme na zlacňovanie priveľmi zvyknutí, nový iMac ponúka o niečo menej výkonný hardware, konkrétne sa jedná o štvorjadrový procesor Core i5 3,3GHz, grafický čip AMD Radeon R9 M290 s 2GB GDDR5 pamäťou, RAM o veľkosti 8GB a 1TB FusionDrive. Apple tento model v Európe ponúka za 2299€.
iMac
Poslednou novinkou je iPhone Lightning Dock, ktorý dizajnéri navrhli naozaj jednoducho a šikovne. Podstavec má tvar kvádra so zaoblenými bočnými rohmi, navrchu samozrejme nájdeme Lightning konektor na vyvýšenom ostrovčeku, čím bol vyriešený problém, keď si užívatelia museli zo svojich iPhonov odstraňovať obaly, ktoré bránili nabíjaniu v docku. Už na prvý pohľad je jasné, prečo tento stojan nie je kompatibilný s iPadom Air alebo aspoň s iPadom mini, jednoducho buď by sa iPad aj s dockom prekotili, alebo by sa v tom horšom prípade konektor odlomil a jeho časti by mohli zostať v iPade. Na zadnej strane nájdeme dvojicu otvorov, jeden na pripojenie lightning nabíjacieho/synchronizačného kábla a druhý jack konektor - pre slúchadlá alebo pre reproduktory.
Nový Lightning Dock