App Store vs Google Play. Kto zarobil v roku 2015 viac?

Nový rok 2016 je v plnom prúde a my tu máme porovnanie štatistík App Store a Google Play za rok 2015.

Komu sa darilo v predaji aplikácií viac?

Záleží od toho, ako sa to vezme. Čo sa týka počtu stiahnutí, v roku 2015 vedie na plnej čiare Google. Svojho konkurenta predbehol o 100 %. Štatistiky hovoria, že z Google Play bolo stiahnutých 200 miliónov aplikácií, zatiaľčo App Store sa môže pochváliť "len" 100 miliónmi. Za toto obrovské číslo Google vďačí najmä rozrastajúcim sa trhom v Brazílii, Indii, Indonézii, Turecku a Mexiku.

Zaujímavé je, že ešte minulý rok viedol Google len o 60 %. Oproti Apple teda zaznamenal podstatne vyšší rast.

Apple ale nemá dôvod na smútok

Aj napriek tomu, že z jeho obchodu sťahovali užívatelia o polovicu menej, v zárobkoch dokázal svojho konkurenta predbehnúť. Na App Store sa utratilo o 75 % viac peňazí ako na Google Play. Minulý rok to bolo o päť percent menej, takže v tomto prípade zaznamenala nárast firma Apple. Najväčšie príjmy zaznamenáva spoločnosť z trhov v USA, Číne a Japonsku.

Je teda jasné, že Google Play je väčší obchod oproti App Store. Na druhej strane, majitelia iPhonov sú ochotní utratiť viac. Aj preto je zrejme pre vývojárov iOS perspektívnejšia platforma. Čo hovoríš na tieto výsledky?

zdroj: http://venturebeat.com/2016/01/20/app-annie-2015-google-play-saw-100-more-downloads-than-the-ios-app-store-but-apple-generated-75-more-revenue/

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen