App Store? Možno minulosť. Google plánuje zmeniť pravidlá hry!

· 2 min read
App Store? Možno minulosť. Google plánuje zmeniť pravidlá hry!

Na každoročnej konferencii vývojárov firmy Google, ktorá sa konala v stredu, bolo predstavené množstvo noviniek.
Jednou z nich bolo niečo, čo nazvali Android Instant Apps.

Developer, ktorý sa rozprával s úradníkmi na vyššie spomínanej konferencii, tvrdí:
"Je to spôsob spoločnosti Google, ako prekonať predajňu App Store, ktorá je neuveriteľne zisková. Konečným cieľom je úplne zničiť model predajne Apple."

Dnešný mobilný svet už nepatrí firme Google.
Android Instant ponúka užívateľom Androidu možnosť prístupu k aplikácii, aj keď nemajú aplikáciu nainštalovanú na svojom telefóne.

techradar.com

Uveďme si príklad. Kamarát vám pošle link na video z YouTube, ale v mobile nemáte nainštalovanú aplikáciu YouTube. Kliknete na link a video sa vám otvorí - bez nutnosti čokoľvek inštalovať. Stiahne sa len nutná časť aplikácie, čo trvá nepatrný moment. Zvyšok aplikácie si v prípade záujmu môžete stiahnuť tiež.

Google vysvetľuje:
Ak na internete kliknete na odkaz, budete presmerovaní na inú webovú stránku - nie ste vyzvaní k inštalácii aplikácie. Taktiež vám nevyskočí domovská stránka aplikácie, ale vec, ktorú chcete vidieť.

Vďaka predajni App Store, s ktorou prišla firma Apple, tak mobilné aplikácie nefungujú. Apple zarába na predaji aplikácií. Z toho dôvodu sa dnešný mobilný svet vyvinul tak, aby vám pri každej príležitosti ponúkol na stiahnutie aplikáciu. V konečnom dôsledku sa vývojári aplikácií, v ktorých sú zobrazované reklamy, musia sústrediť na sťahovanie aplikácie a počet jej aktívnych používateľov.

android.com

To sa spoločnosti Google nepáči. Dosiahla svoje dominantné postavenie na webe tým, že skúma, čo ľudia robia. To jej umožňuje k správnym inzerantom priradiť správnych zákazníkov. V dôsledku toho Google stále zarobí viac peňazí na internetovej reklame ako na mobilných službách.

To je problém, pretože sa svet presúva do mobilov.
Mobilná technológia nazývaná deep linking má poskytovať rovnaký druh prepojovacej funkcie.

Google má tiež deep linking v Androide - nazýva sa App Link. Instant Android to celé posúva na ešte vyšší level, lebo sa eliminuje problém nutnosti inštalovania aplikácie.

Firma Google tiež zmenila svoje vyhľadávacie algoritmy tak, aby aplikácie, ktoré používajú App Link, boli vyššie vo vyhľadávaní.

liliputing.com

Mnoho vývojárom sa páči predstava Android Instant. Prevažne tým, ktorí chcú svet posunúť ďalej a tvoria aplikácie pre telefóny s menšou pamäťou. Iným sa to oplatí už len preto, že ich výtvor bude vyššie v rebríčku - bude sa dať ľahšie nájsť.

Google dúfa, že Android Instant sa stane takým populárnym na platforme Android, že používatelia iOS budú požadovať to isté od spoločnosti Apple, čo by mohlo znamenať koniec takej predajne App Store, ako ju poznáme.


Zdroj titulnej foto: venturebeat.com

Zdroj: businessinsider.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read