App Store čakajú veľké zmeny

Vyhľadávanie a celková orientácia bola dlhodobo hlavným problémom v App Store. Z času na čas sme videli drobné zmeny, ktorými firma Apple chcela celý obchod vylepšiť, avšak nebolo to nič prevratné. Dnes to však vyzerá tak, že konečne svitá na lepšie časy prezerania, sťahovania a inštalovania aplikácií na iPhonoch a iPadoch. Bloomberg uvádza, že zhruba 100 zamestnancov Apple pracuje na vyhľadávacích zmenách vrátane jednej konkrétnej, ktorá vyznieva dosť kontroverzne.

Podľa správ Apple zvažuje model plateného vyhľadávania, čo by znamenalo, že by si vývojári mohli zaplatiť za to, aby ich aplikácie a hry boli na vyššej pozícii pri vyhľadávaní. Túto možnosť už praktizuje Google na Androide, hlavne v kategórii hier. Vyhľadávanie rôznych hier nám najprv ukáže inzerované tituly.
theverge.com
"Tajomný tím" je vedený Apple manažérom Toddom Terresaom, ktorý viedol iAd predtým, ako sa spoločnosť rozhodla ustúpiť od reklamnej činnosti. Teraz so svojimi ľuďmi pracuje na projekte App Store. V decembri minulého roka bolo oznámené, že Phil Schiller, viceprezident Apple pre marketing, bude rozširovať svoje kompetencie tak, aby zahŕňali dohľad nad App Store. Ako uvádza Bloomberg, Apple so Schillerom ešte len začína pracovať na tejto činnosti, a tak nie je známe, kedy budú zmeny aj reálne viditeľné. Najpravdepodobnejší dátum je určite júnová Apple akcia WWDC, kde bude predstavených mnoho noviniek. Apple sa posledné roky snaží dať App Store do poriadku, čomu nasvedčuje aj získanie spoločnosti Chomp v roku 2012 s cieľom zlepšiť vyhľadávanie v iOS obchode. Nezostáva nám nič iné len čakať, kedy Apple spomínané zmeny predstaví širokej verejnosti.


Zdroj titulnej fotografie: thenextweb.com

Zdroj: theverge.com

Richard Veselényi

Richard Veselényi