Aplikácie z Mac App Store si už pozrieš aj na iPhone a iPade

Aplikácie z Mac App Store si už pozrieš aj na iPhone a iPade

App Store pre iPhone bol dostupný od iPhone OS 2 - áno, vtedy sa tak naozaj volal a názov sa oficiálne zmenil na iOS až od verzie 4 a to aj napriek tomu, že prvý iPad bežal už na iPhone OS 3. Samotný Steve Jobs považoval postupnú integráciu hudobných prehrávačov do mobilov ako hrozbu pre iPody a tak sme sa roku 2007 dočkali predstavenia kombinácie telefónu a iPodu - iPhone.

Pár rokov na to, konkrétne v januári 2011, dostala svoj vlastný Internetový obchod aj platforma Mac a vznikol tak Mac App Store. Na rozdiel od platformy iOS, pre Macy to nebola jediná oficiálna cesta, ako inštalovať aplikácie. Hlavnou výhodou Mac App Store bolo, že každá aplikácia musí prejsť prísnym schvaľovacím procesom, ktorý zaručoval vyššiu ochranu pred škodlivým malvérom, ktorých počet začal rásť po zvýšenej popularite OS X/macOS.


Zdroj: apple.com


Zatiaľ čo v prípade platformy Mac si mohol prezerať aplikácie pre iOS priamo v iTunes, opačne to neplatilo. Po kliknutí na link z Mac App Store cez zariadenie s iOS sa objavila hláška, že daná aplikácia je dostupná len pre macOS a to bolo všetko. Žiadny popis, screenshoty alebo cena aplikácie.

S iOS 11 sa to mení. Aktuálna beta verzia iOS 11 umožňuje zobrazovať aj aplikácie z Mac App Store:

Zdroj: thinkapple.sk

Aplikáciu určenú pre Mac si do svojho iPhonu či iPadu samozrejme nestiahneš. Apple vypočul priania mnohých užívateľov a tak si po novom môžeme prezerať náhľady macOS aplikácií aj na iOS.

Zdroj titulnej foto: tekrevue.com
Zdroj: cultofmac.com