5 najlepších fitness aplikácii na cvičenie pre iOs

5 najlepších fitness aplikácii na cvičenie pre iOs

Chcete sa dostať do formy a hľadáte pomocníka, ktorý by vám celý proces uľahčil? Osobný tréner sa môže ukrývať aj vo vašom mobile. Aplikácie na cvičenie vám pomôžu mať lepší prehľad v tom, koľko zjete a merať pokrok. Práve kvôli tomu, že ľudia iba hádajú a nemajú v cvičení systém, býva hlavným dôvodom, že nechudnú. Vybrali sme pre vás aplikácie na cvičenie, ktoré vás v kombinácii s dávkou odhodlania a pevnej vôle nielen v začiatkoch budú motivovať k lepším výkonom.

MyFitnessPal

obrázok

Ak hľadáte nutričného poradcu a zároveň trénera, MyFitnessPal to splní do bodky. Ide o službu, ktorá vás vďaka počítaniu kalórií a správnemu nasmerovaniu privedú za vysnívanou postavou. MyFitnessPal vám pomôže schudnúť a tiež napraví vaše zlozvyky.

MyFitnessPal obsahuje databázu viac než 6 miliónov rôznych druhov jedál. Pomocou Barcode skeneru si môžete načítať potraviny do svojho denného prehľadu. Pomôžu taktiež recepty s nutričnými hodnotami, ktoré si môžete ukladať v aplikácii. Aplikácia ponúka aj možnosť poznačiť si obľúbené reštaurácie a ich ponuku. Tak budete mať k dispozícii štatistiky o potravinách a naučíte sa, ako si vybrať najzdravšie voľby pre váš cvičebný plán.

Aplikácia obsahuje kalorické tabuľky pričom vám preráta denný príjem všetkých živín. Neustále vám bude pripomínať progres pri plnení cieľa a váš aktuálny stav. K tomu budete mať k dispozícii stovky cvičení. Ak vám chýba motivácia, môžete si prizvať do vlastnej skupiny ďalších členov, s ktorými budete kráčať do cieľa. K tomu pekné grafické rozhranie a informácie o všetkých úspechoch pekne a prehľadne.

Cena: zadarmo (Premium verzia 49,99 € za rok)

Endomondo

Pomocou Endomondo môžete sledovať svoje kondičné aktivity, vďaka čomu budete mať k dispozícii prehľad o tom, ako rýchlo ste behali, koľko ste zabehli a ako dlho ste robili strečing. Je výborný pre tých, ktorí potrebujú aplikáciu na zaznamenávanie aktivity, no zároveň chcú čerpať motiváciu. Prostredníctvom aplikácie môžete aj komunikovať s priateľmi a globálnou komunitou.

Eldomondo je však v niečom výnimočné v porovnaní s klasickými aplikáciami pre športovcov. Aplikácia je navrhnutá ako osobný tréner, ktorý v prvom rade motivuje. Dokonca je možné aplikáciu prepojiť s MyFitnessPal, čím budete mať k dispozícii účinný nástroj pre ľahšie dosiahnutie vytýčených cieľov.

Zaujímavými funkciami aplikácie je napr. zvukové povzbudzovanie či informovanie o priebehu tréningu. Hoci je zameraná hlavne na cyklistiku a beh, zozbiera štatistiky aj o ďalších, približne 40 iných športoch.

Cena: základná verzia zadarmo (Prémium verzia 5,30 eur na mesiac a 26,50 eur na rok)

Kalorické tabuľky

Ak chcete schudnúť zdravo a rozumne, nezaobídete sa bez počítania kalórií. Vďaka tejto aplikácii budete mať k dispozícii najväčšiu databázu s nutričnými hodnotami potravín dostupných na Slovensku. Kalorické tabuľky vám pomôžu počítať kalórie a denný príjem. Taktiež pomocou kalorických tabuliek môžete sledovať pitný režim a zaznamenávať si všetky jedlá do jedálnička. Aplikácia vyniká v tom, že umožňuje potraviny ukladať aj pomocou skenovania kódov obalu. Nechýba ani grafické zobrazenie vývoja telesnej hmotnosti a graf každodenného plnenia energetickej bilancie.

Kalorické tabuľky vypočítajú kalórie a kilojoule podľa preferencie používateľa. Môžete si viesť evidenciu energetického príjmu a výdaja. Tak budete mať chudnutie, ale aj priberanie pod kontrolou.

Cena: zadarmo

Madbarz

Madbarz je výborným pomocníkom pri cvičení, konkrétne pri kruhových tréningoch. Keď si odcvičíte cvik pri kruhovom tréningu, aplikácia vám odmeria pauzu a idete na ďalší. Máte na výber množstvo kruhových tréningov od tých najzákladnejších pre začiatočníkov až po cviky pre pokročilejších. Je jedno, či chcete schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu. Po vyplnení vašich údajov ako napr. hmotnosť, vek, ale aj cieľ, ktorý chcete dosiahnuť, vám aplikácia vyberie tréningové plány navrhnuté odborníkmi.

Aplikácia má intuitívne ovládanie, takže za chvíľku v nej budete ako doma. Umožňuje prehľad štatistík o vašich doterajších výkonoch, zistíte, ktoré cviky vám robia problémy a budete sledovať svoj progres. Z každého cvičenia dostanete nejaké body, čím môžete postupne prechádzať na vyšší level.

Madbarz má svoju webovú stránku, takže si môžete spustiť tréning aj priamo v prehliadači svojho počítača.

Cena: zadarmo

Freeletics

Freeletic je aplikácia na cvičenie hlavne s vlastnou váhou. Ponúka celý rad tréningov, ktoré sú zamerané na vysokú intenzitu tréningu alebo HIIT. Vďaka aplikácii prekonáte samých seba a dostanete sa do formy. K tomuto účelu slúži meranie vlastného času, za ktorý ste dané cvičenie zvládli, vďaka čomu budete mať k dispozícii pekný prehľad o tom, ako ste napredovali.

Súčasťou aplikácie je prehľadné prostredie, v ktorom je radosť sa pohybovať. Stačí si zadať pár informácií o svojej momentálnej kondícii a aplikácia vám vyhodnotí, čo je pre vás najlepšie na začiatok. Pre lepšiu personalizáciu si každý zvolí počet cvičení do týždňa, určí si vlastný cieľ a pod. V prípade potreby si daný cvičebný program môže zmeniť počas procesu. Tréningy zahŕňajú skoky, šprinty na mieste, angličáky, atď. Výborné sú aj názorné ukážky prostredníctvom videí, ktoré vám ukážu správnu techniku cvičenia. Samotná aplikácia je skvelou motiváciou k tomu, aby ste sa držali svojho cvičebného plánu a nabáda vás k tomu, aby ste dosahovali čo najlepšie výsledky.

Cena: zadarmo sú dostupné len základné tréningové plány

Článok pre vás pripravil portál https://fitnessrevolution.sk/