Aplikácia Trusted Contacts od Googlu dorazila do App Store

Aplikácia Trusted Contacts od Googlu dorazila do App Store

Apka Find My Friends od Applu vie byť nesmierne užitočná. Napríklad ak sa stratíte v džungli, tej betónovej samozrejme. Ste v cudzom veľkomeste, idete za kamarátom, ale vystúpite na inej zastávke a už je zle. V takomto prípade môžete zapnúť Find My Friends a ukázať svojmu kamarátovi vašu polohu. On iste bude vedieť kde to je a vy ste spasení, stačí počkať.

Ešte nedávno by nastal problém, ak by váš kamarát nemal zariadenie s iOS, nevedel by vás nájsť. Preto to firma Google vyriešila tým, že priniesla do iOS apku Trusted Contacts (dôveryhodné kontakty). Táto aplikácia už od minulého roku funguje pre operačný systém Android.

lifehacker.com

Avšak to nie je všetko. V apke Find My Friends máte 2 možnosti. Buď dovolíte zobrazenie svojej polohy, alebo nie.
Trusted Contacts má výhodu, môžete nastaviť časový limit.

Keď vám niekto pošle žiadosť, máte 2 možnosti. Môžete povoliť okamžité zdieľanie vašej polohy vždy, keď vám niekto pošle žiadosť alebo sa môžete rozhodnúť, že chcete dostávať žiadosť, ktorú musíte manuálne schváliť. Aby sa zabezpečilo, že vás vaši najbližší nájdu aj v núdzových situáciách, tak sa po vypršaní časového limitu žiadosti zobrazí vaša poloha. Bežne je to 5 minút, ale môžete si to nastaviť na 15 minút, 30 minút alebo až jednu hodinu.

thenextweb.com

Taktiež môžete nechať zapnuté zdieľanie vašej polohy, ak sa cítite v ohrození.

Túto aplikáciu si teraz môžete stiahnuť bezplatne v App Store.


Zdroj titulnej foto: [androidpit.com](https://www.androidpit.com/google-s-trusted-contacts-shares-your-location-in-real-time) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/26/google-trusted-contacts-iphone/)**