Aplikácia Bing pre iOS oddnes umožňuje používateľom vyhľadávanie pomocou fotografie

Aplikácia Bing pre iOS oddnes umožňuje používateľom vyhľadávanie pomocou fotografie

Spoločnosť Microsoft aktualizovala svoju aplikáciu Bing na funkciu vyhľadávania na internete pomocou fotografie zhotovenej na ich zariadení.

Aj keď prehliadač Bing nie je v našich končinách až taký známy ako napríklad Google alebo Yahoo, táto novinka môže zaujať. Používatelia aplikácie teraz môžu vybrať existujúcu fotografiu alebo odfotiť novú priamo z aplikácie, pričom nová funkcia použije snímku na hľadanie podobných na internete. Užívateľské fotky je možné orezať a zamerať sa len na určitý objekt, ktorý hľadáte. Takisto obrázky, ktoré Bing vyhodí, je možné orezať a konkretizovať vyhľadávanie ďalej. Táto novinka určite urýchli vyhľadávanie konkrétneho miesta, objektu alebo výrazu.
Zdroj: macrumors.com
Je podobná tej z Google Googles, ktorá bývala súčasťou prehliadača Google. Avšak spoločnosť Google sa rozhodla túto funkciu pre užívateľov zariadení s operačným systémom iOS odstrániť. Ak ti práve spomínaná funkcia chýba, prehliadač Bing by mohol byť práve pre teba.

Okrem danej aktualizácie Microsoft umožňuje užívateľom dostávať upozornenia, že film, ktorý sledujú, je k dispozícii pre streamovanie. Poslednou novinkou, ktorú aktualizácia prináša, je vyhľadávanie autobusových liniek a cestovné poriadky priamo v online mapách.

Aplikácia Bing sa dá stiahnuť zadarmo na U.S iTunes Store pre iPhone a iPad.


Zdroj titulnej fotografie: theverge.com

Zdroj: macrumors.com