ANKETA: Si za to, aby firma Apple pridala do iOS zadné dvierka pre FBI?

ANKETA: Si za to, aby firma Apple pridala do iOS zadné dvierka pre FBI?

Súkromie je veľmi háklivá téma, o ktorej sa poslednú dobu veľmi diskutuje. Keď nám staré babky pozerajúce komerčné televízie vraveli, že nás internet pripraví o súkromie, ešte sme ani len netušili, ako veľmi budú mať pravdu.

Všetko za začalo tým, že drogový díler odmietol poskytnúť svoje Touch ID alebo heslo na prístup do jeho iPhonu, kde sa podľa FBI mali nachádzať dôkazy, ktoré by ho usvedčili z činnosti výroby a prechovávania drog. To prinútilo americkú vládu, aby začala vyžadovať od Apple novú verziu iOS, ktorá by bola upravená tak, aby bol prístup do telefónu jednoduchší. To by mal umožniť buď špeciálny kód, alebo neobmedzené množstvo pokusov či skrátená čakacia doba pri nesprávnom zadaní hesla.

Čítajte tiež: Sudca žiada, aby mu spoločnosť Apple pomohla vytiahnuť dáta z iPhonu, ktorý patrí vrahovi

Na stranu Apple sa postavili viaceré spoločnosti, ako je Twitter, Facebook či dokonca Google, o ktorom by si to myslel len málokto. Nie však Bill Gates, ktorý tvrdí následujúce:

"Ide o špecifický prípad, keď vláda žiada prístup k informáciám. Nežiada o prístup ku všeobecným údajom, zaujíma sa o jeden konkrétny prípad. Nie každý môže prísť do banky a požiadať o výpis účtu konkrétneho človeka, a rovnako nie každý môže prísť do spoločnosti, ktorá vyrába telefóny, a požadovať informácie o zákazníkovi.”

Čítajte tiež: Bill Gates sa postavil proti Apple

zdroj: wccftech.com

Olej do ohňa prilial aj John McAfee, ktorý uviedol, že so svojím tímom dokážu dešifrovať akýkoľvek zablokovaný iPhone do 3 týždňov. Využiť pri tom má sociálne inžinierstvo, ktoré ho v minulosti preslávilo natoľko, že po ňom pomenovali aj antivírusový program. Ak však odblokovanie bude také úspešné ako jeho antivírusový program, tak sa ničoho obávať nemusíme.

Mohlo by sa zdať, že táto téma je v poslednej dobe využívaná na zviditeľnenie sa, Apple však tvrdí opak. Nech je to akokoľvek, názory na túto tému sa líšia.

My sa preto pýtame na ten tvoj. Si za to, aby firma Apple pridala do zariadenia zadné dvierka kvôli silovým a bezpečnostným zložkám, aj za cenu straty súkromia?

Si za to, aby Apple pridal do iOS zadné dvierka pre FBI?
Áno
Skôr áno
Skôr nie
Nie
Neviem sa vyjadriť/je mi to jedno
Personality

Zdroj titulnej foto: fusion.net
Zdroj: appleinsider.com