iOS

Angry Birds 2 - nadupaná, ale ešte nedoladená zábava

· 4 min read
Angry Birds 2 - nadupaná, ale ešte nedoladená zábava

Prasiatka boli až tak vyhladované, že sa rozhodli ukradnúť pár vajíčok z hniezda, na pohľad pokojných vtákov. Keby boli vedeli, že tie sa za to poriadne nahnevajú a spolu s nimi sa ich bude snažiť zničiť celý svet, zrejme by radšej zašli do najbližšieho fast foodu. Ale vajíčka sú očividne chutnejšie a prasiatka nepoučiteľné, keďže sa lepšie vyzbrojené s množstvom nových bojových skúseností a hlavne pevnejšími a dômyselnejšími hradbami rozhodli uskutočniť tento trestný čin znovu. Scenár bude zrejme rovnaký a spoločnosť Rovio titulom Angry Birds Dva znovu osloví milióny používateľov iOS a Android zariadení. My sme sa na túto hru pozreli zbližšia a rozhodli sa priniesť vám recenziu.
Obrázok z hry
Pri prvom spustení vás doslova očarí animované video, ktoré vám prerozpráva príbeh zločinu veľmi komickou formou plnou naozaj vydarených momentov. V hlavnom menu vás privíta Red, teda hlavná postava v podaní malého, ale veľmi sa hnevajúceho červeného vtáčika, ktorý vám ukáže prvé kroky v hre a postupne bude odhaľovať nové a nové vymoženosti. V úvodných leveloch vám bude pri strieľaní pomáhať predkleslená čiara a ukážky špeciálnych schopností jednotlivých typov vtákov. Hlavné menu je jednoduché, pozostáva z mapy, ktorá zaberá najväčšiu časť obrazovky, vľavo hore nájdete počet životov spolu s množstvom diamantíkov, ktoré sú tu ako možnosť zakúpiť si rôzne vylepšenia za skutočné peniaze, dostávate ich ale taktiež počas hry. Vľavo dole svieti ikona nastavení, po klepnutí na ktorú sa nám objaví menu s prepínačom hlasitosti, prístupom do tabuliek Game Center, informáciami o hre a tzv. Toons.TV. Dole uprostred sa skýva zoznam úloh, za ktoré v hre dostanete odmeny, vpravo hore ikona arény, kde môžete súperiť s hráčmi celého sveta hneď ako uspejete v leveli 25 a nakoniec vpravo dole nájdeme ikonu troch kariet, ktorá ponúka informáciu s názvom Your Flock (váš kŕdeľ).
Hlavné menu
Obrázok z hry
Dosť ale o menu, poďme sa spolu pozrieť na samotnú hru. Jej podstata je skutočne jednoduchá - nasaďte do praku správneho vtáčika a vystreľte ho tak, aby zabil čo najviac zelených prasiat. Využiť pri tom môžete nielen presnú mušku, ale aj špeciálne schopnosti jednotlivých letcov, výbušniny s nápisom TNT, strieľajúce kvety, prenosné portály, ventilátory či takzvané Spells, teda náboje s "čarovnou" funkciou. V prvom leveli je dostupný len jediný vtáčik a žiadne vymoženosti, tie sa samozrejme objavujú až postupne, s príchodom náročnejších levelov. Vývojári sa snažili vyťažiť z výkonu vášho zariadenia maximum a grafické spracovanie je úchvatné a detailné. Nanešťastie, grafika je jedna vec, funkčnosť druhá. Testoval som Angry Birds na iPade Air s iOS 9, okrem dvoch chýb (prasiatko spadlo síce mimo obrazovku, ale nezomrelo a nedalo sa trafiť ani na niekoľko pokusov a toho, že sa mi level číslo 24 len prehral sám ako video a dostal som zaň tri hviezdičky) som nezaznamenal žiadne iné. Keď si ale túto hru stiahla priateľka na svoj iPhone 6 s iOS 8.4 (teda oficiálne najvýkonnejší iPhone) po odohraní doslova pár levelov jej obraz jednoducho zastal aj keď podľa zvukov hra pokračovala. Táto chyba sa neobjavila iba raz a postupne ju čoraz viac odrádzala od pokračovania v hraní.
Obrázok z hry
Obrázok z hry
Veľkým mínusom je aj hra na životy, tých môžte mať maximálne päť, o život prídete keď nezabijete všetky prasiatka a už nemáte čím páliť. Samozrejme, každú polhodinu vám automaticky pribudne jeden život, ale keď ste v zápale boja proti zlodejom aj taký krátky časový úsek trvá dlho. Životy si však môžete doplniť aj zakúpením. To je žiaľ tá daň, ktorú so sebou nesú hry ponúkané na prvý pohľad zadarmo. Na druhej strane musím pochváliť spracovanie príbehu tejto hry, na obrazovke sa stále niečo hýbe, všetko je farebné a milé, čo vás doslova vtiahne do deja. Hre pridáva fakt, že je zatiaľ dostupných neuveriteľných 240 levelov a autor sľubuje stále nové. Výnimočný je aj pokus o 3D, často totiž letia odpálené predmety či zasiahnuté prasiatka priamo k vám, akoby vás mali zasiahnuť. Sprievodné zvuky, ktoré počuť neustále sú viac ako realistické a mnohokrát vás pobavia viac ako samotné hranie hry. Rozhodne vám odporúčam túto hru vyskúšať, zabaví vás a jej spracovanie si obľúbite, budete ale musieť prekusnúť fakt, že hra vyšla doslova pred pár hodinami a takmer určite sa stretnete so sekaním, či nevyriešiteľnými palebnými pozíciami. Hru si môžete zdarma nainštalovať na samotnom
App Store.

![Angry Birds](/content/images/2015/07/image-33.jpeg)

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read