Angela Ahrendts, obchodná riaditeľka Apple, je najlepšie zarábajúcou ženou v USA

Angela Ahrendts. Meno, ktoré našincovi zrejme poláme jazyk, no v oblasti technológií má poriadny cveng. Žena, ktorej prináleží, je totižto najlepšie zarábajúcou osobou nežného pohlavia v USA. Niekdajšia šéfka módnej značky Burberry (2006-2014) v súčastnosti zastáva post vedúcej pre maloobchod a online nákup v Apple. Práve táto zmena jej k dosiahnutiu prvenstva nespochybniteľne pomohola. Angela bola dokonca minulý rok vyhlásená magazínom Forbes za 49. najmocnejšiu ženu na svete. A vy ju napriek tomu nepoznáte? Ak áno, vedeli ste, že...:

  • Študovala na univerzite Ball State v Indiane, no skoro sa presťahovala do New Yorku, a to s jasnou víziou práce v módnom priemysle. Prechádzala najrôznejšími módnymi domami, pričom jej pozície neustále naberali na váženosti. Rozhodujúce pre jej kariéru bolo prijatie postu riaditeľky v značke Burberry. (Alebo to bolo rozhodujúce skôr pre Burberry?)

  • Po svojom nástupe do Burberry účinne zmiernila pokles v prestíži britskej značky limitovaním využitia typického károvaného vzoru na 1O% a tiež dohliadaním na neustále vznikajúce falzifikáty. Počas jej „vlády“ sa hodnota značky zvýšila z 2 miliárd na 7 miliárd libier. V roku 2012 ju CNN Money vyhlásilo za najlepšie platenú riaditeľku v Británii so zárobkom 26,3 milióna.

  • 15.10.2013 Angela oznámila, že sa na jar 2014 vzdá svojej pozícii v Burberry a prijme prácu v Apple. Podľa prieskumov uskutočnených v roku 2015, zarobila úspešná Američanka 70 miliónov dolárov, čo je viac ako samotný CEO Tim Cook.

Roman Poliak

Roman Poliak