Androiďáci sú lojálnejší ako iOS-áci

· 2 min read
Androiďáci sú lojálnejší ako iOS-áci

Častokrát počúvame, že ľudia, ktorí používajú jablkový systém sú ovce. V dosť veľa prípadoch tomu tak aj naozaj je. Hranica medzi lojalitou a "ovečkovosťou" je niekedy tenká a tak je ťažké povedať, čo z toho sú v tomto prípade používatelia Androidu.

V nedávnom prieskume sa totižto prišlo na zaujímavé výsledky. Napriek tomu, že Apple fanúšikovia sú častejšie častovaný výrazmi ako ovca, fanboy a podobne sa zistilo, že tí, čo používajú platformu zeleného robota sú vernejší svojmu systému.

Počas posledných dvoch rokov CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) sledovalo, ukladalo a vyhodnocovalo štatistiky predaja smartfónov. Tieto čísla hovoria, že 82% používateľov Androidu má svoj ďalší telefón tiež s týmto systémom. Naopak, 78% vlastníkov iOS zostalo pri tej istej platforme.

Dáta taktiež ukazujú, že percento dezertérov, ktorí opustia iOS a prejdú na Android je vyššie ako tých, čo urobia opačne. Ďalej sa dozvedáme, že 62% ľudí, ktorí si prvýkrát kupujú svoj smartfón sa prikloní ku Androidu. Tento krok je logický, pretože ako je všeobecne známe, Android je cenovo dostupnejší. 24% ľudu si potom vyberie ako svoj prvý inteligentný telefón iPhone.

No a pozoruhodným je aj tvrdenie samotného Apple, podľa ktorého je číslo ľudí, ktorí prechádzajú z androidu na iOS vyššie ako kedykoľvek predtým. Čiže úplný opak toho, čo tvrdia tieto štatistiky. Sám Tim Cook povedal, že iPhone 6 prilákal rekordný počet používateľov na prechod ku iOS. To bol možno aj jeden z cieľov, pretože veľa vlastníkov androidu už vtedy chcelo prestúpiť ku konkurencií, ale čo im bránilo bola malá uhlopriečka displeja.

Nižšie si môžete pozrieť video, vďaka ktorému si stále množstvo ľudí myslí, že zástancovia iOS sú ovce. Nemôžeme im to ani zazlievať, ale z jedného videa sa samozrejme nedá odhadnúť celá základňa týchto fanúšikov.

Čísla teda prekvapili, ale ako povedal aj Josh Lowitz, spoluzakladateľ CIRP, nie je možné jednoznačne odhadnúť, akých lojálnych používateľov má každý systém. Jeho spoločnosť tvrdí niečo iné, Apple tvrdí niečo iné, zostáva iba na Vás, ku čomu sa prikloníte. Jedno ale urobiť môžete. Ak Vás najbližšie niekto nazve ovcou, iba kvôli tomu, že používate výrobky značky Apple, môžete mu ukázať tieto štatistiky.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read