Nová mobilná peňaženka od Google funguje rovnako ako Apple Pay

· 1 min read
Nová mobilná peňaženka od Google funguje rovnako ako Apple Pay

Spoločnosť Google a jej operačný systémom Android sa takmer po 4 rokoch od spustenia neúspešnej služby Google Wallet znova pokúšajú zrevolucionalizovať mobilné platby a spúšťajú novú službu s originálnym názvom Android Pay. Nielenže má rovnaký podobný názov ako Apple Pay, ale dokonca funguje na rovnakom princípe.

Služba Googe Wallet bude síce stále fungovať, napríklad pri platení na Play Store mimo Android zariadení, no čoskoro sa začne Android Pay plne využívať pri platení in-app a tap-to-pay platieb.

Pri platení v kamennom obchode pomocou NFC čítačiek alebo na internete stačí užívateľovi Androidu priložiť prst ku senzoru na jeho zariadení, ten zoskenuje odtlačok a platba je vykonaná. Android Pay môžu taktiež využívať vývojári a zabudovať túto službu do svojich aplikácií pri platení in-app platieb.

Vďaka tomu, že sa senzory odtlačkov prstov nachádzali na Android zariadeniach skôr ako na tých od Apple, môže podľa vyjadrení Google službu využívať až 7 z 10 zariadení. Existuje vraj viac ako 700 000 obchodov a terminálov, v ktorých sa dá využívať táto služba.

Keďže tento rok zažil Apple Pay skutočný boom, bude zaujímavé sledovať, ako sa bude dariť tejto službe pre Android.

Obrovskou výhodou pre Apple a jeho Apple Pay je platenie pomocou hodiniek od tejto kalifornskej spoločnosti. V súčasnosti žiadne hodinky so systémom Android nepodporujú službu Android Pay a práve preto má Google stále čo doháňať.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read