Android "padá" dvakrát viac ako iPhone. Toto sú najproblémovejšie telefóny

· 1 min read
Android "padá" dvakrát viac ako iPhone. Toto sú najproblémovejšie telefóny

Technologická skupina Blanco prišla s novým zaujímavým výskumom na iOS a Android telefónoch. Počas prvých troch mesiacov roku 2016 zaznamenávali stabilitu týchto dvoch konkurenčných operačných systémov. Prišli so zaujímavým zistením, ktoré ale asi nikoho neprekvapí. Android telefóny zlyhávali takmer dvakrát viac ako iPhony.

Výskum zaznamenával smartfóny po celom svete a v úvahu bral napríklad aj staršie zariadenia. Poďme sa spoločne pozrieť na konkrétne čísla.

Android telefóny zlyhali celkovo až v 44 % prípadoch, zatiaľ čo iPhony sa vyšplhali len na 25 %. Najväčšie "padania" Android systémov boli zachytené na zariadeniach v Ázii - tvoria viac než polovicu všetkých problémov.

Zaujímavé je, že ako najproblémovejší smartfón s Androidom sa ukázal Galaxy S6 (7 %) a S5 (6 %) od Samsungu. Tieto telefóny sú pritom považované za top smartfóny s Androidom. Tesne za nimi sa drží Lenovo K3 Note (6 %), Motorola MotoG (5 %) a opäť telefón od Samsungu - S6 Active (4 %).

zdroj: samsung.com

Pri zariadeniach s iOS sa najhoršie umiestnil iPhone 6 s 25 % zlyhania a 5S so 17 %. Tieto čísla sú podstatne vyššie ako pri Android telefónoch. iPhonov bolo totiž v teste podstatne menej a aj celkové číslo zlyhaní je nižšie.

Odborníci sa zameriavali aj na stabilnosť aplikácií. Ani v tomto smere sa Android nevyznamenal a ukázalo sa, že na Google Play nájdeš viac nestabilných aplikácií. Problémové "padajúce" aplikácie sa vyskytovali až na troch štvrtinách telefónov so systémom Android.


Zdroj titulnej foto: phonearena.com

Zdroj: businessinsider.com