Android na iPhone? Vďaka tomuto krytu je to hračka

Android na iPhone? Vďaka tomuto krytu je to hračka

Meno Nick Lee sa nám určite spája s Apple Watch. Prečo? Pretože tento muž dokázal rozbehnúť Windows 95 na hodinkách od Apple. Technický riaditeľ vývojového štúdia Tendigi je späť s novým a zároveň úžasným projektom.

Lee vytvoril obal, ktorý dokáže spustiť operačný systém Android na iPhonoch. Hneď ako prepojíte obal s Lightning konektorom iPhonu, okamžite môžete spustiť Android pomocou aplikácie, ktorú Lee vytvoril tiež. Obal taktiež prosperuje slotom na SD kartu, USB a HDMI konektormi. Vytvorenie tohto obalu bola naozaj výzva. Je vyhotovený pomocou 3D tlačiarne, ktorú si Lee zaobstaral, keďže chcel vytvoriť tento obal sám.

Zdroj: macrumors.com

Krásou veľmi nevyniká! To je fakt, ale keď zoberieme do úvahy, že tento obal je domovom ďalšieho mobilu, je to doslova očarujúce. V tele obalu sa nachádzajú súčiastky z Nexusu 5 a 8-jadrový procesor ARM Cortex-A53.

Na videu uvedenom nižšie možno vidieť, že výkon, ktorý tento obal sprostredkúva, nie je najlepší. Napriek tomu musíme uznať, že spracovanie tejto novinky je neuveriteľne pozoruhodné. Vo videu pracuje všetko tak ako na Androide, vlastne iPhone len sprostredkúva obraz a všetky operácie pochádzajú z obalu. Lee nám ukazuje, ako pracuje Play Store, nastavenia Wi-Fi alebo internetový prehliadač.

Niet pochýb, že technika napreduje naozaj vysokým tempom. Tento obal je toho ideálnym príkladom. Síce sme sa stretli s prepojeniami jednotlivých smartfónov, dovolím si tvrdiť, že s takouto funkciou sme ešte do činenia nemali. Nick Lee je človek, ktorý sa s vývojom noviniek zjavne nezastaví. Môžeme sa len tešiť, s čím novým nás zase prekvapí.


Zdroj titulnej foto: [svetandroida.cz](https://www.svetandroida.cz/media/2014/03/iphone-5sa.jpg)

Zdroj: macrumors.com