Album "1989" od Taylor Swift nebude dostupný pre Apple Music

· 1 min read
Album "1989" od Taylor Swift nebude dostupný pre Apple Music

Aj napriek množstvu exkluzívneho obsahu, ktorým sa bude snažiť Apple Music nalákať zákazníkov, nebude táto streamovacia služba obsahovať najpredávanejší album za posledné dva roky. Ide o album “1989” od americkej speváčky Taylor Swift, ktorá je voči streamovacím službám dosť skeptická.

Album “1989” nie je dostupný pre žiadnu zo streamovacích služieb a naďalej tomu aj tak ostane, keďže ani spoločnosti Apple sa nepodarilo zabezpečiť práva pre tento album. Oficiálne negatívne stanisko potvrdil Swiftovej label Big Machine Records, ale aj samotný Apple.

Dostupné však budú staršie albumy tejto speváčky, ktoré sa v súčasnej dobe dajú nájsť aj v iných streamovacích službách ako napríklad Tidal alebo Rhapsody. Podobne ako Apple Music, aj tieto služby vyžadujú, aby užívateľ platil za svoje predplatné.

Na adresu streamovania hudby sa Taylor Swift vyjadrila už minulý rok, keď povedala “hudba by mala byť vnímaná prostredníctvom albumov”. Následne v novembri odstránila všetku svoju hudbu zo Spotify, pretože jeho bezplatná verzia znehodnocuje umeleckú hodnotu jej albumov.

Label Big Machine Records sa vyjadril, že v súčasnosti neplánuje vydanie albumu “1989” na žiadnej zo streamovacích služieb. Label zvolil stratégiu, v ktorej je užívateľ nútený platiť za album v obchodoch, alebo ho získať inak, napríklad zakúpením v iTunes Store. Táto stratégia sa zdá byť veľmi úspešná, keďže Swift predala od novembra minulého roka 5 miliónov kópií, čo robí z albumu “1989” najpredávanejší album za posledné dva roky.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read