Aký veľký je rozdiel rozlíšenia medzi iPhonom 3G a iPadom Pro?

· 1 min read
Aký veľký je rozdiel rozlíšenia medzi iPhonom 3G a iPadom Pro?

Písal sa rok 2007. Steve Jobs a jeho spoločnosť prekvapili svet prvým inteligentným dotykovým telefónom vhodným pre masy. Kupujúcich presvedčil krásnym dizajnom, kompaktnosťou, bezproblémovým pripojením na internet, ale i priateľským rozhraním.

Odvtedy sa toho ale veľa zmenilo, roky utekali a v roku 2015 tu máme skoro raz taký veľký iPhone, s niekoľkonásobne rýchlejším procesorom, tenším telom... Jednoducho, svet technológií ide rapídne dopredu.

Celá obrazovka prvého iPhonu by sa zmestila medzi jednotlivé ikony.

Teraz ale porovnáme neporovnateľné. Čo ak si zoberieme do ruky najnovší tablet z dielne Apple, konkrétne iPad Pro, a jeho rozlíšenie porovnáme s prvým iPhonom? Rozdiel bude obrovský. Celá obrazovka prvého iPhonu by sa totiž zmestila medzi ikony.

Keby sme do úvahy zobrali iba počet pixelov, na obrazovku iPadu Pro by sa zmestilo viac ako 30 iPhonov. Fyzicky by to bol "iba" 14-krát väčší rozdiel.

Vyššie na obrazovke iPadu Pro môžete vidieť zľava iPhone 3G, iPhone 4, iPhone 5 a iPad Mini. Zaujímavé je aj to, že prvý Mac mal rozlíšenie 512 x 342. Jedna ikona aplikácie je pritom väčšia ako terajší celý monitor.

Takéto porovnania, okrem toho, že sú pozoruhodné, nám dávajú aj akú-takú predstavu o tom, ako rýchlo napredujú technológie. Kto vie, čo príde o niekoľko rokov?

Zdroj: 9to5mac.com