Aký je rozdiel medzi prvými Apple Watch a Series 1 ?

Aký je rozdiel medzi prvými Apple Watch a Series 1 ?

Určite každý z nás si spomína na rok 2014, kedy boli predstavené prvé Apple Watch a spolu s nimi vyšli na povrch taktiež iPhony 6S a 6S Plus. Síce Apple Watch sa začali predávať až v roku 2015, prvá generácia bola celkom fajn, no stále s veľkým množstvom nedostatkov.

S týmito nedostatkami mala bojovať a následne prekonať ich až druhá generácia, ktorá bola predstavená minulý rok. Napriek tomu, málokto vie, že práve s Apple Watch Series 2 prišli aj nové hodinky Series 1. Samozrejme, že nie sú také isté, ako Apple Watch prvej generácie. Možno sa pýtate aký je vlastne medzi nimi rozdiel. Tak poďme sa nato spoločne zblízka pozrieť.

Apple Watch vs Series 1

Spoločnosť Apple, v istých krajinách povolila vymieňať niektoré hliníkové modely prvej generácie, za Apple Watch Series 1. Možno až vtedy si väčšina z nás začala všímať že medzi originálnymi Apple Watch a Series 1 bude predsa len nejaký rozdiel.

Zdroj: cultofmac.com

O aký rozdiel ide?

V prvom rade, čo by som chcela podotknúť a čo už asi všetci vieme je, že v tomto článku sa bavíme o dvoch takmer identických produktoch. Čiže rozdiel určite nebude spočívať vo vonkajšom výzore, ale samozrejme vo výkone, respektíve v procesore. Zatiaľ čo prvý model hodiniek ponúkal procesor Apple S1, Series 1 už ponúkajú procesor Apple S2, čo je vlastne výkonnejšia dvojjadrová verzia.

Apple S2 procesor, okrem toho, že je výkonnejší, je aj energeticky úspornejší, čo znamená že hodinky Series 1 majú väčšiu kapacitu batérie, tak by mali vydržať o nejaký ten čas dlhšie. Pre porovnanie, by som chcela podotknúť, že procesor Apple S2, ktorý je použitý v Apple Watch Series 2 nemá GPS čip, ako v Series 1, takže hodinky sú závislé od dát z Vášho iPhonu.

Zdroj titulnej foto: ytimg.com
Zdroj: thinkapple.sk