Prečo vývojárov viac láka AppStore ako Google Play?

Prečo vývojárov viac láka AppStore ako Google Play?

Jednou zo silných stránok iOS je bezpečnosť, rýchlosť a v neposlednom rade aj premiéra titulov práve na tejto platforme. Zaujímalo vás ale niekedy, prečo je to tak?

Jacoba z bgr.com to zaujímalo tiež, a tak sa na to pozrel bližšie. Medzi najväčšie nevýhody vytvárania aplikácií pre Android patrí najmä viac práce v podobe prispôsobovania na veľa modelov, ale i väčšie percento pirátstva. V konečnom dôsledku sa teda môže stať, že vývojár strávi viac času programovaním pre zeleného robota za menší zárobok.

Čísla sú ale to, čo je zaujímavé. Začneme tým, že programovanie na Android trvá v priemere o 30 % dlhšie. Zaujímavé ale je, že na porovnávaných šiestich projektoch mal ten najväčší iba o 6 % kódu viac ako titul na iOS. Iný projekt naopak potreboval na iOS 5 000 riadkov kódu, zatiaľ čo na Androide to bolo 14 000.

A aké sú najčastejšie dôvody preferovania programovania práve pre odhryznuté jabĺčko?

Viac kódu

Jednoducho musíte vyvinúť viac úsilia. Aplikácie pre Android sú písané v inom jazyku, ktorý vyžaduje viac programovania. Zaberá viac času a takisto je tu väčšia šanca "bugov".

Emulátory sú pomalšie

Android simulátory sú stále pomalšie ako tie na iOS. Toto je jeden z faktorov, ktorý spomaľuje celkový vývoj.

Fragmentácia

Ako sme spomínali na začiatku, Android telefónov je neuveriteľne veľa, a preto je optimalizácia oveľa namáhavejšia.

Pirátstvo

Takisto už spomenuté "kradnutie" aplikácií je ľahšie uskutočniteľné na Androide. Na iOS to tiež nie je nič ťažké, ale potrebujete na to Jailbreak.

Dúfame, že sme vám aspoň trošku ozrejmili časový rozdiel medzi programovaním na iOS a Android. Keď teda nabudúce budete vidieť naozaj parádny titul najprv iOS, spomeňte si, ako tvrdo vývojári pracujú na tom, aby sa čoskoro dostal aj na Android.

Read more