Aký bude iPhone 7 ? Dokáže starnúce jablko ešte spôsobiť revolúciu?

· 2 min read
Aký bude iPhone 7 ? Dokáže starnúce jablko ešte spôsobiť revolúciu?

Internet je zvláštne miesto plné rôznych prognóz. A tak sa pravidelne stáva, že len čo Apple predstaví nový iPhone, alebo aspoň jeho „s verziu“, hneď ako vyjdú prvé unboxingy a recenzie, začnú nadšenci špekulovať, o čo bude doplnený ďalší model. Na svoje si prídu tiež ľudia vytvárajúci rôzne paródie, keďže aj pri tých najúžasnejších novinkách sa nájde niečo, z čoho sa dá uťahovať. Mnohí z vás si zrejme pamätajú predstavenie iPhonu5 s displejom „o riadok vyšším“.

Osobne mám pocit, že kroky k inovácii Apple (rovnako ako zvyšok smartfónového priemyslu) smerujú k tomu, že sa naše mobily budú nielen ohýbať, ale začnú sa aj trhať ako cesto na palacinky. Túto teóriu o pokračovaní v trende neustáleho uberania z hrúbky tela iPhonu nepriamo podporujú aj analytici, nezabúdajú však dodať, že Apple bude určite naďalej pracovať na stabilnosti operačného systému a zdokonaľovaní výkonu samotných zariadení.

Existujú však témy, v ktorých sa veštci technologickej budúcnosti rozchádzajú. Jednou z nich je displej. Napriek tomu, že špekulácie o „neohraničenom displeji“ sú početné a hlasné, živí ich zrejme skôr len ich príťažlivosť než pravdepodobnosť ich príchodu. To, že sa formát displeja nebude meniť, predpokladá aj známy analytik zo spoločnosti KGI Securities Ming Chi Kuo.

Potvrdené je, že Intel pracuje na výrobe špeciálnych LTE čipov pre iPhony, či budú však reálne súčasťou najbližšieho modelu, je opäť sporné.

Ďalšími často skloňovanými vlastnosťami iPhonu 7 sú vodoodolný a nárazuvzdorný. Je celkom možné, že práve týmito termínmi by nás mohol potešiť Tim Cook najbližšiu jeseň.

Na akú novú funkciu už netrpezlivo čakáte vy? Myslíte si, že Apple predstavením nového iPhonu ešte stále môže vyvolať revolúciu? Podeľte sa o svoj názor vo fóre alebo v komentároch. :)