Aká bola Apple Keynote September 2016... alebo koho, čo vidíme siedmeho?

Aká bola Apple Keynote September 2016... alebo koho, čo vidíme siedmeho?

6. september

Do konferencie zostáva v čase písania tohto článku ešte takmer jeden celý deň, no naša redakcia sa už na udalosť intenzívne pripravuje. Nie, bohužiaľ, nedostali sme Press pozvánky priamo do auly (Tim, haló!), no pokiaľ ide o Keynote, všetko musí byť perfektné. (Opäť pozdravujem kreatívneho miliardára a jeho garderobierku.)
Zdroj: thinkapple.sk

Očakávania sú v podstate jasné. IPhone, Apple Watch, Mac, iOS, iPad a MacOS. O špekuláciách o týchto a ďalších, často absurdných produktoch, sme vám poctivo referovali takmer celý rok. Napriek tomu, že niektoré správy znejú mimoriadne dôveryhodne, istí si nemôžeme byť ničím.

7. september

Firma Apple aj tohto roku dodržala svoj štandard a konferencia sa začala presne načas. Stratégiu rockových kapiel teda zatiaľ, chvalabohu, neprebrali. Akási dochvíľnosť, precíznosť a intuitívnosť sú už od počiatku Apple akýmsi rukopisom Steva Jobsa a jeho následníkov.
Perfekcionizmus je prítomný aj na javisku Keynote, kde sa nikto nezakoktáva, nepotkýna, neutiera si sopeľ pot, dokonca mu ani mobil nezazvoní (ibaže by zazvoniť mal).

Úvod konferencie sa venuje hudbe a radosti z nej. K zábave okrem tancujúceho Philla prispeje aj James Corden v aute, na ktorom sa už zapotili pozadia Justina Biebera, Seleny Gomez, Britney Spears, Michelle Obama, Eltona Johna, umelkyne menom Sia a ďalších. Práve poslednú spomínanú interpretku ešte dnes budeme vidieť počuť, čo prednedávnom potvrdila na svojom oficiálnom Twitteri.
James si, podobne ako my, neodpustil zabŕdnuť do Timovho šatníka (prisaháme, že sme sa s ním nedohodli!).

Zdroj: arstechnica.com

O 19:03 sa už Tim presunul zo sedadla pojazdného karaoke klubu na javisko Keynote a všetkých srdečne privítal. Ďalšie momenty jeho carpoolu budú dostupné odberateľom služby Apple Music už onedlho. Šéfino nezabudol podotknúť, že ich počet sa vyšplhal na 17 miliónov. Nečudo, keďže až 70 hudobných nahrávok zažilo svoju premiéru práve prostredníctvom tejto platformy.

Následne dostane priestor niekoľko ďalších viac a menej významných čísel (140 miliárd stiahnutí z AppStore, 106 % ročný nárast...), provokačná informácia o dvojnásobnom príjme najsilnejšieho konkurenta (Google?) a na svoje si príde aj Mario (kto by to bol v roku 1995 povedal?).

19:23
Cook nič príliš nenaťahuje a prechádza rovno k Apple Watch. Pochopiteľne, nezabúda uviesť fakt, že Apple Watch sa aj v krátkej dobe svojej existencie stali druhými najpredávanejšími hodinkami na trhu. Keďže hornej priečke tohto rebríčka kraľuje značka Rolex, Apple Watch sú najpredávanejšími smart hodinkami všetkých čias. Ich predstaveniu sa viac venujeme tu.

Zdroj: arstechnica.com

19:53 Miliarda predaných iPhonov (chudoba je výmysel).
Samozrejme, ako každý upgrade predstavený na jablčných konferenciách, aj iOS10 je najlepší, najväčší, najrýchlejší... Okrem vynovených máp a premakaných správ sa (pre nás) však nič dramaticky nezmenilo. Siri zrejme naďalej zostáva príležitostnou.

19:57 iPhone 7. Špekulácie o 6SE sú definitívne vyvrátené (uf.) Už v prvých sekundách proma s vábivým hlasom Johnyho Iva sa však ukazuje, že iPhone dnes vyvráti viacero klebiet. Samotný dizajn, ktorý sa vôbec nemal meniť, je totiž celkom výrazne prerobený. Žiadne viditeľné antény, trčiaca šošovka fotoaparátu, nové farby a… nový Home Button! Po toľkých rokoch!
Všetkým podrobnostiam sa bližšie venujeme v tomto článku. Nedá mi však nevyjadriť nadšenie. Práve včera som písal, že v tejto dobe nemôžeme veriť žiadnym zaručeným správam, a iPhone dnes túto moju prognózu dokonale potvrdil. Všetky tie správy o nenápadnom, skôr softvérovom vynovení boli klamlivé. Naopak, odvážim sa tvrdiť, že po dlhej dobe ide o skutočnú revolúciu. Najmä čo sa týka verzie Plus, ktorá ma núti uvažovať o rozpredaní vnútorných orgánov (ak o niečom viete…). Depth of field a reálny zoom vďaka dvom samostatným kamerám vyzerajú naozaj dych vyrážajúco. IPhone 7 sa rozhodne stane kráľom Instagramu. To potvrdzuje aj šéf jeho dizajnu, Ian Spalter.
Nahovoriť by som sa pokojne dal aj na Airpods, ktoré naozaj pripomínajú technológiu zajtrajška - rovnako ako ich cena. Ak si budete chcieť zaobstarať iPhone 7 Plus spolu s týmito bezdrôtovými miláčikmi, budete potrebovať cca 1000 €.

Zdroj:

Jeden sa ešte nestihne spamätať, poutierať slzy a zatvoriť okno, cez ktoré práve preletel jeho Samsung smartfón, ktorý zrazu vôbec nepôsobí tak smart… A je koniec! Ako… kedy… čo Mac??? Odpoveď na tieto otázky zmätený divák ešte márne hľadá v prvých veršoch speváčky Sia. Veľmi rýchlo sa však nechá strhnúť jej naliehavým hlasom a geniálnou Maddie. Tento rok vyšiel hudobný zlatý klinec výrazne lepšie ako ten minuloročný. Pre IT nadšencov však dojem z práve predstavených 10 divov iPhonu 7 zrejme tento art piece nezatieni. Či?

----- Zdroj titulnej fotografie: thinkapple.sk