Akú by mal iPhone 6 výdrž, ak by bol hrubý ako prvý iPhone?

· 2 min read
Akú by mal iPhone 6 výdrž, ak by bol hrubý ako prvý iPhone?

Už veľakrát som kritizoval Apple a jeho spôsob, akým demonštruje, čoho všetkého je schopný. Každý rok sa telefón stenšuje a každý rok máme väčší problém dostať sa na jeden deň používania. Zákazníci sa každý rok čoraz viac sťažujú, nech Apple radšej robí poriadne telefóny s dobrou batériou a Apple ich každý rok ignoruje. My tu ale nie sme na to, aby sme kritizovali postoj firme voči kupujúcemu. My Vám máme prinášať nové a zaujímavé informácie zo sveta Apple a tak sa teraz poďme pozrieť na to, ako dlho by vydržal iPhone 6 pri živote, ak by mal telo také hrubé ako prvý iPhone 2G.

Na Reddite sa objavila táto zaujímavá otázka. Ako dlho by teda iPhone 6, ktorý je tenký 6.9 milimetra, vydržal, ak by mal telo hrubé ako premiérový iPhone, hrubý 11.6 milimetra. A keďže sa všade nájdu jedinci, ktorí aj takéto otázky radi preberú úplne do podrobna, našla sa odpoveď aj tu, konkrétne od používateľa "Mantheron".

Ten sa pomocou matematických výpočtov dopracoval ku pozoruhodnému výsledku. Nejdeme Vás zaťažovať tými všetkými číslami do detailu, dôležitý je iba jeden údaj. Ak by teda bol iPhone 6 hrubý ako prvý iPhone, zmestila by sa do jeho tela batéria s kapacitou vyššou o 6 576 mAh. Prikladáme aj zaujímavú tabuľku čísel.

Všetky údaje sú uvedené v hodinách. To znamená, že doterajšie zdroje uvádzajú 11 hodín prehrávania videa, s väčšou batériou by sme sa dostali na hodnotu až 51 hodín. Dalo by sa teda počítať s tým, že takéto iPhony by úplne bez problému dosiahli hranicu 2 dní aktívneho používania. Určite ale treba brať do úvahy, že takéto telefóny by už boli oveľa ťažšie a taktiež znateľne hrubšie.

Ak by ste mali záujem pozrieť si, ako dopadol iPad Air 2 a iPad Mini 3, určite navštívte už spomínanú Reddit stránku.

Niekedy sa stáva, že sa nájde zaujímavá otázka a niekto si nájde čas na to, aby ju rozobral na malé kúsočky a dal si tú námahu zodpovedať ju. My aj vďaka týmto ľuďom môžeme písať takéto zaujímavé články a tým hľadať odpovede na naše otázky začínajúc na "Aké by to bolo".