Aktuálne výmeny zariadení a predlžené záruky od Apple

Aktuálne výmeny zariadení a predlžené záruky od Apple

Možno o tom ani neviete, no vaše zariadenie má nárok na výmenu určitého komponentu alebo príslušenstva kvôli tomu, že funguje nesprávnym spôsobom alebo je potenciálne nebezpečné. V tomto článku sa pozrieme na aktuálny zoznam programov na výmenu a predĺžených záruk od spoločnosti Apple. V dobe písania článku je ich až 9 a je veľmi pravdepodobné, že sa v nich nájdete, tak poďme na to:

Program servisu SSD disku 13-palcového MacBooku Pro (bez Touch Baru)

Spoločnosť Apple vykoná bezplatný servis diskov, keďže zistila, že v určitom množstve Macbookov Pro bez Touch Baru s kapacitou 128 a 256GB môže dôjsť k ich zlyhaniu alebo strate dát. Ak teda máte Macbook Pro vyrobený od júna 2017 do júna 2018, môžete si pomocou sériového čísla overiť nárok na výmenu na tejto stránke

zdroj: 9to5mac

Program výmeny modulu displeja iPhonu X v súvislosti s problémami s dotykovým ovládaním

Spoločnosť Apple zistila, že iPhone X môže mať displej, ktorý má chybný komponent displeja. Ak teda časť dispeja reaguje chybne na dotyk alebo zaznamenáva dotyky aj keď ste sa ho nedotkli, pravdepodobne máte nárok na výmenu. Overiť si to môžete na tejto stránke

zdroj: cnet.com

Program servisu klávesnice MacBooku a MacBooku Pro

Je všeobecne známe, že nové klávesnice na Macbookoch nie sú práve najšťastnejšie. Ak sa stretávate s ich zlyhaním, niektoré klávesy sa zdajú byť akoby zalepené alebo nezaznamenávajú dotyky, tak je možné, že máte nárok na výmenu. Zoznam zariadení nájdete nie len nižšie, ale aj na tejto stránke spolu s detailami.

Vyhovujúce modely:

MacBook (Retina, 12-palcový, začiatok roka 2015)
MacBook (Retina, 12-palcový, začiatok roka 2016)
MacBook (Retina, 12-palcový, 2017)
MacBook Pro (13-palcový, 2016, dva porty Thunderbolt 3)
MacBook Pro (13-palcový, 2017, dva porty Thunderbolt 3)
MacBook Pro (13-palcový, 2016, štyri porty Thunderbolt 3)
MacBook Pro (13-palcový, 2017, štyri porty Thunderbolt 3)
MacBook Pro (15-palcový, 2016)
MacBook Pro (15-palcový, 2017)

Program výmeny batérie 13-palcového MacBooku Pro (bez Touch Baru)

Pri Macbookoch ešte na chvíľu ostaneme, keďže niektoré z radu Macbooku Pro majú chybný komponent, čo môže spôsobiť nafúknutie batérie. (Škoda, že program neexistuje aj pre 12" Macbook, keďže sa mi na ňom osobne nafúkla batéria a aj keď to nebráni používaniu okrem toho, že vydrží asi tak 2 hodinky, tak je to dosť nepríjemné). V každom prípade, Macbooky Pro vyrobené od októbra 2016 do októbra 2017 majú nárok na výmenu, ktorý sa určuje podľa sériového čísla na tejto stránke.

zdroj: Apple.com

Program riešenia problémov s neočakávaným vypínaním iPhonu 6s

Ani jabĺčkové telefóny nie sú bezchybné. Napríklad niektoré iPhony 6s sa môžu vypnúť samé od seba. Ak teda máte zariadenie vyrobené od septembra do októbra 2015 a podobný problém, overte si sériové číslo na tejto stránke a výmena bude pri troche šťastia vaša.

zdroj: digitaltrends.com

Program opráv displeja Multi-Touch pre iPhone 6 Plus

Tento program pôsobí ako zlý vtip, keďže definícia je nasledujúca:

"Spoločnosť Apple zistila, že na niektorých iPhonoch 6 Plus môže dochádzať k blikaniu displeja alebo problémom s technológiou Multi-Touch, ak zariadenie viackrát dopadlo na tvrdý povrch a následne naň bol vyvinutý ďalší tlak... Apple vám ho opraví za výrobcom odporúčanú cenu servisu vo výške 169 €."

Akože, displej na iPhone 6 Plus sa dá zohnať lacnejšie aj bez tohto programu a preto by sme sa doň príliš nehrnuli. Ak ale predsa, tu je stránka s ďalšími informáciami. Je možné, že ste ale za opravu v minulosti zaplatili viac a tak máte nárok na náhradu.

zdroj: JerryRigEverything

Program výmeny adaptéra sieťovej zástrčky Apple

Niektoré adaptéry do zásuvky, vrátane tých predávaných u nás, majú problém s bezpečnosťou a hoci sa nemusí vyskytnúť, tak každý, kto má takýto adaptér, má nárok na bezplatnú výmenu. Tieto adaptéry sieťovej zástrčky sa dodávali od roku 2003 do roku 2015 s Macom a určitými zariadeniami so systémom iOS a boli tiež súčasťou súpravy cestovných adaptérov Apple World Travel Adapter Kit. Spoznáte ich tak, že sa na vnútornej strane nenachádza regionálny kód, ale nejaké číslice. Viac o probléme sa dočítate tu.

Program výmeny iSight kamery pre iPhone 6 Plus

Ak máte iPhone 6s Plus a váš fotoaparát nefunguje tak, ako zvykol, keď bol telefón nový, máte pravdepodbne nárok na výmenu. Overiť si to môžete na tejto stránke pomocou sériového čísla.

zdroj: Apple.com

Program výmeny 5 W európskeho USB napájacieho adaptéra Apple

Adaptér pre iPhone 3Gs, iPhone 4 a iPhone 4s je chybný a pokiaľ na jeho tele nájdete znak CE, ktorý je zafarbený alebo modelové číslo A1300, tak by ste mali navštíviť niektorého z Apple Premium Resellerov a nie len, že dostanete nový, no ten starý bude zlikvidovaný ekologickým spôsobom.

zdroj: Apple.com

Ak ste na tento článok narazili v dobe, kedy už má niekoľko týždňov, mesiacov, či rokov, tak je možné, že niektoré výmenné programy už nie sú aktuálne, alebo naopak pribudli nejaké nové. Odporúčame preto pozrieť si oficiálnu stránku spoločnosti Apple a overiť si pravdivosť tvrdení v linku nižšie:

Programy výmeny a predĺženého poskytovania opráv

zdroj: Apple.com


Zdroj titulnej foto: One More Thing