Aktualizovaný Snapchat prekonáva Twitter

· 2 min read
Aktualizovaný Snapchat prekonáva Twitter

Stretli ste sa so Snapchatom? Ak áno, určite viete, že sa o ňom hovorí ako o appke, kde si posielajú 12-ročné baby nahé fotky. Určite je na tom kúsok pravdy. No ak posielate snapy inej ligy, tak aj také dostávate - je to zaujímavá vecička, vďaka ktorej si môže nejeden podnikateľ nájsť nových zákazníkov. Ak ju ešte nemáte, je k dispozícii na App Store, ako aj na Google Play. Jasné, že zadarmo!

Tento tiger totižto predbehol Twitter v počte aktívnych používateľov. Má ich až 100 miliónov! Čoskoro možno začne dýchať na krk aj takým gigantom, ako je Facebook či YouTube.

newsweek.com

Posledná aktualizácia prebehla len včera. Zmeny postihli sekcie Stories a Discover. Teraz sú celkovo viac viditeľné a prehľadnejšie. Ak ste si tam niečo všimli prvé, tak sú to nové dlaždicové ikony.

Najzaujímavejšou novinkou je možnosť zrušenia odberu kanálu. Ak zrušíte odber na daný kanál, objaví sa na stránke Discover. Začať a rovnako aj prestať odoberať kanál môžete jednoducho - ťuknite a podržte. Zoznam kanálov, ktoré odoberáte, nájdete v sekcii Stories pod obrázkami, prípadne videami svojich priateľov.

Taktiež sa čím ďalej, tým viac stáva populárnejším vysielanie priamych prenosov ("on air"). Nie je to len doména Snapchatu, ale celkovo všetkých sociálnych sietí. Snapchat sa rozhodol podporiť túto ideu. Po novom sa totiž Live Stories (priame prenosy) nachádzajú hneď pod Recent Updates. Čo dozaista púta väčšiu pozornosť - i keď, ako sa hovorí, pod lampou je najväčšia tma. :)

techtimes.com

Zmeny, ktoré prebehli, len potvrdzujú fakt, že Snapchat pokračuje v posilňovaní svojej značky v oblasti reklamy. Tá totiž tvorí značnú väčšinu príjmov tejto spoločnosti. Pre platformu v USA vytvárajú veľkí hráči na trhu špeciálny obsah reklamy. Medzi týchto gigantov patria korporácie, ako sú Buzzfeed, Mashabl, Cosmopolitan a pre nás viac známa MTV. Podľa tempa, ktorým Snapchat napreduje, toto určite nebudú posledné spoločnosti, ktoré doň vkladajú dôveru. Ich zoznam sa časom predĺži.

Tak čo, pošleme si snap? ;)


Zdroj titulnej foto: theverge.com

Zdroj: macrumors.com