Aktualizovaný 13” MacBook Air má takmer 2x rýchlejšie SSD ako nový MacBook Air 11”

· 1 min read
Aktualizovaný 13” MacBook Air má takmer 2x rýchlejšie SSD ako nový MacBook Air 11”

Apple v pondelok obnovil svoje MacBooky Air, do ktorých pridal čipy Broadwell a grafiky Intel HD 6000. Oba modely dostali rovnakú aktualizáciu procesora, ale 13-palcový MacBook Air dostal extra vylepšenie. Úložisko na báze nových PCIe flash pamätí, o ktorom Apple hovorí, že je až 2x rýchlejší ako predchádzajúca generácia Macbooku Air. Nové pamäte však nezískala 11 palcová verzia.

V iFixit sa rozhodli vyskúšať tvrdenie o nových “dvakrát rýchlejších” pamätiach a porovnali rýchlosti s 11-palcovou verziou. Výsledky potvrdili, že SSD v 13-palcových Macbookoch Air sú skutočne takmer 2-krát tak rýchle ako tie v menšom MacBook Air. Priemerná rýchlosť zápisu na 11-palcový Air pomocou programu Black Magic je 315 MB/s, zatiaľ čo priemerné rýchlosti čítania boli 668 MB/s. 13-palcový MacBook Air ukazoval priemernú rýchlosť zápisu na 629,9 MB/s a priemerné čítanie na 1285,4 MB/s.

The Ghost Logo

iFixit naznačuje, že 13-palcový MacBook Air používa flash pamäte Samsung s radičom Samsung, kdežto 11-palcová verzia, v ktorej nefiguruje rýchlejšia flash pamäť, bola vybavená flash pamäťou od SanDisk s radičom Marvell. iFixit taktiež uviedol, že oproti predchádzajúcim flash pamätiam sa jedná o výraznú aktualizáciu.

Nový 13-palcový MacBook Air je už k dispozícíi na Apple online store a taktiež v maloobchodných predajniach s cenami začínajúcimi na 999 dolárov. Vyššia verzia má cenovku 1199 dolárov, ktorý možno osadiť až 512GB flash pamäťou.

Zdroj: macrumors.com