NÁVOD: Aktivujte si tmavý režim na Messengeri

NÁVOD: Aktivujte si tmavý režim na Messengeri

Tmavý režim, alebo tzv. Dark mode sa teší v poslednej dobe skutočne veľkej obľube. Svoje o tom vie nie len Apple, ktorý z každej strany počúva nie len chvály ohľadom jeho implementácie v macOS Mojave, ale aj nevyslyšané túžby o jeho prítomnosti v iOS. To by sa ale už mohlo čochvíľa zmeniť, keďže ako sme vás informovali, iOS 13 by mal práve takýto tmavý režim ponúknuť. Dovtedy ale aspoň postupne prichádzajú implementácie od vývojárov aplikácií tretích strán. Najnovšia z nich je v aplikácii Messenger od Facebooku.

Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako tento tmavý režim aktivovať. Postup je skutočne jednoduchý a zvládne ho naozaj každý v priebehu pár sekúnd.

1.) Otvorte ľubovoľnú konverzáciu v Messengeri a kliknite v hornej lište na meno používateľa.

2.) Zmeňte Emoji v konverzácii na ikonu mesiaca tak, ako to vidíte na obrázku nižšie.

3.) Kliknite na "mesiačik", čím ho pošlete druhej osobe. Na obrazovke by sa mali objaviť padajúce mesiace a po spadnutí toho posledného by sa na vrchu obrazovky mala objaviť informácia o tom, že v nastaveniach je možné aktitovať dark mode.

4.) V nastaveniach (ktoré nájdete po kliknutí na svoju profilovku v rohu zoznamu konverzácií) jednoducho zapnite dark mode a užívajte si tmavé prostredie.

Ak pre vás tento návod nefunguje, tak sa uistite, že používate najnovšiu verziu Messengeru a v prípade, že tomu tak nie je, jednoducho ju aktualizujte.

Zdroj: Trusted Reviews


Zdroj titulnej foto: MobileSyrup.com