Ako vznikla známa tapeta Mliečnej dráhy

· 2 min read
Ako vznikla známa tapeta Mliečnej dráhy

Väčšina ľudí chce, aby bol ich iPhone okrášlený krásnym pozadím a vynikol spomedzi mnohých iných. Preto sme sa rozhodli podeliť sa s tebou o príbeh nádhernej tapety Mliečnej dráhy, známej vďaka iPhonu 6.

Espen Haagensen vytvoril túto nádhernú fotografiu počas dovolenky na horách.
Nižšie na foto môžeš vidieť originál fotografie (vľavo) a upravenú tapetu pre iPhone (vpravo).

Zdroj: 9to5mac.com

O tejto prekrásnej fotografii Espen povedal:
„Každý rok si vyjdeme na hory, 5-6 hodín denne lyžujeme a potom sa vydáme k chate s názvom Demmevass. Je to malá stará chatka, ktorá sa nachádza veľmi blízko pri ľadovci. Keď sa do chatky dostaneme, pripravíme si nórske vianočné jedlo. Na ďalší deň zídeme dolu k vlaku a vraciame sa domov. Baví ma pozorovať oblohu a Mliečnu dráhu. Tento raz som si vzal super objektív a poriadny statív a mal som šťastie, pretože v ten večer bolo krásne jasno a bolo vidieť mesiac. O polnoci zmizol za oblakmi a ja som tak mohol vytvoriť pár nádherných fotiek."

Chatka, o ktorej Espen vraví, sa nachádza na ľavej fotografii. Už z nej vycítime nádhernú atmosféru. Firma Apple ju vymazala z obrázka, no nie preto, že by sa jej nepáčila, ale preto, aby bol obrázok jednoduchší a nenarúšal ikony na obrazovke.

Zdroj: osxdaily.com

Espen túto fotografiu uverejnil na internete a následne sa mu ozvala spoločnosť Apple.
„Apple sa mi ozvala, že by chcela kúpiť práva na obrázok, avšak len pre nekomerčné účely. Potom sa však ozvala znovu, aby práva rozšírila aj na tie komerčné. Ani som nevedel, kde chcú fotografiu použiť," povedal Espen.

Tak to muselo Espena veľmi prekvapiť. Ale určite ho to aj veľmi potešilo. Teraz o obyčajnom "smrteľníkovi" vie celý svet. :-)


Zdroj titulnej foto: pinterest.com
Zdroj: 9to5mac.com