iOS

Ako vyzerajú snímky z duálneho fotoaparátu?

· 1 min read
Ako vyzerajú snímky z duálneho fotoaparátu?

Hovorí sa, že Apple tento rok zavedie v iPhone 7 novú technológiu fotoaparátov - dual camera. Aj keď niektoré Android telefóny už duálny fotoaparát obsahujú, nijak vážnejšie kvalitu výslednej fotky neovplyvňujú.

CNET nedávno vypustil video, ktoré ukazuje technológiu duálneho objektívu od spoločnosti Corephotonics v akcii. Zameranie spoločnosti sa výrazne podobá zameraniu začínajúcej firmy Linx, ktorú minulý rok kúpila spoločnosť Apple.

Video ukazuje technológiu dual-objektívu v akcii spolu s optickým 5-násobným zoomom oproti štandardným senzorom. Podľa reportéra CNET-u, ktorý fotoaparát testoval, snímky urobené na iPhone 6s Plus nezodpovedajú ostrosti a detailom na fotografiách urobených senzormi Corephotonics.

Corephotonics v súčasnej dobe ponúka tri rôzne modely pre použitie v smart telefónoch: prvý z nich je vybavený 13 Mpx a 8 MP fotoaparátom s 3x optickým zoomom; druhý je najtenší senzor spoločnosti, ktorý používa dve 13 Mpx kamery pre lepšiu kvalitu v zhoršených svetelných podmienkach, tu nenájdeme žiaden optický zoom. Tretí model s názvom "Hawkeve" znovu využíva dva senzory 13 Mpx a k ich patentovanej technológii sa pridáva 5x optický zoom.

Linx je mladý startup, ktorý bol získaný spoločnosťou Apple, tiež ponúkne podobnú technológiu dual-camera. Hovorí sa, že Apple použije duálny fotoaparát len do väčšieho iPhonu 7 Plus, no konkrétnejšie informácie k dispozícii nie sú. Osobne sa veľmi teším na duálny fotoaparát, fotky urobené takýmto snímačom budú opäť na míle ďaleko pred konkurenciou.