Ako vyzerá pracovňa riaditeľa spoločnosti Apple

· 3 min read
Ako vyzerá pracovňa riaditeľa spoločnosti Apple

Pred časom sa americkému spravodajskému portálu ABC News podarilo uskutočniť rozhovor s riaditeľom spoločnosti Apple Timom Cookom. Na tom by, samozrejme, nebolo nič nezvyčajné, pokiaľ by rozhovor neprebiehal priamo v jeho kancelárii v sídle firmy Apple. Ako aj sám Tim povedal: " Nie som si istý, či som vôbec niekedy robil rozhovor v mojej pracovni."

Témou rozhovoru bol často spomínaný konflikt medzi FBI a firmou Apple, no ten teraz odložme bokom a pozrime sa, čo nám ponúka kancelária riaditeľa najhodnotnejšej spoločnosti sveta. Teda aspoň polovica, ktorá sa nachádza na videu. Verte, že tu nájdeme viac “easter eggov” ako vo filme od spoločnosti Marvel.

Zdroj: cultofmac.com

Širší záber na pracovňu nám odhaľuje pracovný stôl v štýle “Apple Store”, na ktorom sa nachádza sada klasických kancelárskych potrieb ako papiere, perá, rôzne notesy a podobne. Dominantou stola je obrovský iMac a vzadu v rohu sa nenápadne schováva 12-palcový MacBook.

David Muir, ktorý rozhovor viedol, sa celý čas nedokázal ubrániť myšlienke, že ten MacBook v pozadí je naaranžovaný schválne. Možno niektorý zo zamestnancov prišiel za Timom a povedal: "Počuj, Tim, myslím si, že bude fajn, keď náš MacBook vystavíme počas celého rozhovoru za teba." Taktiež sa počas celého rozhovoru nezapol screensaver a ako si môžeme všimnúť, Tim obľubuje základné Apple pozadia.

Zdroj: cultofmac.com

Za stolovým iMacom si ďalej môžeme všimnúť fľašku vody od spoločnosti Klean Kanteen. Možno sa Tim prechádza okolo stola s fľaškou vody v ruke vždy, keď ho jeho Apple Watch upozornia na to, aby vstal.

Nad “nenápadne umiestneným” MacBookom sa nachádzajú fotografie robené vo viacerých Apple obchodoch. Nanešťastie je však nemožné určiť, z ktorých Apple obchodov tieto fotky pochádzajú.

Zdroj: cultofmac.com

Ďalším obrazom, ktorý sa tentokrát nachádza za Muirom, je niečo, čo vyzerá ako fotografia z kampane “Think Different”, ktorá uzrela svetlo sveta pred skoro 20 rokmi. Fotografiu však nemožno presne špecifikovať, no zdá sa, akoby nadpis namiesto “Think Different” hovoril “Work Different”.

Zdroj: cultofmac.com

Nový záber nám ponúka pohľad na osobnejšie predmety riaditeľa spoločnosti. Môžeme vidieť plagát od lídra skupiny U2 Bona, ktorý pochádza z jeho AIDS charity (Product RED). Tim tento plagát pravdepodobne dostal ako dar za to, že charite daroval 50 miliónov dolárov.

Hneď vedľa toho sa nachádza ocenenie Ripple of Hope, ktoré si minulý december priniesol z Centra pre spravodlivosť a ľudské práva Roberta F. Kennedyho.

Priamo nad ocenením vidíme zimné vydanie magazínu Auburn z roku 2011. Ide o publikáciu z jeho domácej univerzity a toto vydanie zbožňuje pravdepodobne kvôli tomu, že sa v ňom píše o jeho povýšení na funkciu Apple CEO.

Zdroj: cultofmac.com

Samozrejme, nachádza sa tu množstvo ďalších vecí, ktoré nie je možné identifikovať, preto našich čitateľov prosím, pokiaľ ste blízki priatelia Tima Cooka, spýtajte sa ho, čo je tá oranžová vec hore v polici.

Tak to je zatiaľ všetko, čo nám špionážna prehliadka kancelárie Tima Cooka prezrádza. Veríme, že sa čoskoro dočkáme nejakej oficiálnej “tour de office” a nebudeme musieť riskovať migrénu pri škúlení na obrázok s rozmerom 5x5 cm.


Zdroj: cultofmac.com

Zdroj titulnej fotografie: wired.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read