Ako uvoľniť na iPhone miesto bez nutnosti čokoľvek mazať

· 1 min read
Ako uvoľniť na iPhone miesto bez nutnosti čokoľvek mazať

Už sa ti určite stalo, že si mal na svojom iPhone málo miesta a nezmestili sa ti doň nové fotky, videá či aplikácie. Často stačí zmazať nepotrebné veci. Pri zariadeniach s veľkosťou 16 či dokonca 8 GB to ale môže občas byť obrovský problém.

Existuje však trik, vďaka ktorému dokáže každý do minúty uvoľniť na svojom iOS zariadení miesto bez toho, aby musel zmazať čo i len jednu položku. Tento trik je taký jednoduchý, že ho zvládne skutočne každý behom chvíľky.

Spočíva v tom, že sa pokúsiš stiahnuť film z iTunes Store, ktorý je väčší, ako je tvoje voľné miesto. To nie je žiadna veda, pretože napríklad film Lord of the Rings: The Two Towers zaberá v HD až 6,2 GB. Je pritom možné použiť aj film zdarma, prípadne peniaze nechať vrátiť, ak by sa náhodou odpísali z účtu, takže sa nemusíš ničoho obávať.

Tak si skontroluj, koľko máš voľnej pamäte, a smelo sa pusti do procesu.

zdroj: metro.co.uk

Po tom, čo nájdeš film v aplikácii "iTunes" a klikneš na "Rent", po slovensky vypožičať, sa ti objaví hlásenie, že nemáš dostatok úložiska na to, aby sa ti film stiahol. Teba to však netrápi, pretože oň reálne nemáš záujem. Klikneš teda na nastavenia (Settings), čo ťa presmeruje do informácií o tvojom úložisku, kde by malo teraz byť o trocha viac miesta.

To všetko vďaka tomu, že iPhone zmaže dočasné súbory, ktoré síce o nejakú stotinu sekundy urýchľujú načítavanie určitých vecí v aplikáciách, ale po čase môžu zaberať veľkú časť úložiska, ktorú tak potrebuješ.


Zdroj titulnej foto: imore.com
Zdroj: metro.co.uk