Ako udržať svoj kábel pri živote čo najdlhšie?

Ako udržať svoj kábel pri živote čo najdlhšie?

Firma Apple je známa pre svoj perfekcionizmus a snahu mať všetko pekné, ako aj funkčné. Jedna z vecí, za ktorú si ale už dlhú dobu odnáša iba kritiku, je kábel. Kábel dodávaný k iOS zariadeniam. Ľuďom sa často láme, ošúcha či pokazí. Prinášame ti tipy, ako ho zachovať v skvelej forme čo najdlhšie.

Správne zamotanie
Zdroj: gizmodo.com
Najviac škody vzniká pri samotnom zamotávaní kábla. Ak to robíš ako ja, že ho iba omotáš okolo adaptéra a hodíš na poličku, treba si začať zvykať na novú metódu. Údajne ani samotné balenie kábla v krabici od výroby nie je úplne ideálne.

Nie je to ale žiadna veda, najdôležitejšie je robiť dostatočne veľké oblúky. Tým sa zamedzí lámaniu kábla, ktoré skracuje jeho životnosť. Ako návod ti poslúži nasledujúce video.

Dávaj pozor na ohýbanie
Zdroj: gottabemobile.com
K ďalšiemu kroku netreba písať nič extra. Jednoducho si dávaj pozor na to, aby si pri nabíjaní či celkovom používaní kábla nemal ostrý uhol či už pri jeho konci, alebo obvode. Nenaťahuj ho teda.

Použi strunku či lepiacu pásku
Zdroj: lifehacker.com
Ďalšou radou je spevnenie miest, kde sa kábel láme a kazí najčastejšie. Pri krajoch. Na to poslúži obyčajná strunka z pera, ako môžeš vidieť na obrázku, prípadne stačí koniec oblepiť niekoľkokrát lepiacou páskou a predísť tak míňaniu peňazí na nový kus.

Popozeraj sa po inej alternatíve
Zdroj: thenextway.com
A keďže aj výrobcovia vidia, aká je situácia, snažia sa nám priniesť kvalitnejšie a zároveň aj lacnejšie možnosti. V tomto prípade ale odporúčame pozerať po kábloch s MFI certifikátom. Sú síce trochu drahšie ako čínske káble, ale investovať sa oplatí.

Veríme, že sme ti pomohli a implementuješ aspoň jednu zo spomínaných rád aj do reálneho požívania. Keď už spoločnosť nevie vyslyšať naše prosby, aspoň my spotrebitelia si musíme nejako poradiť.

Zdroj titulnej foto: en.wikipedia.org
Zdroj: gottabemobile.com