Ako Steve Jobs zmenil filmový priemysel spolu s Pixarom #2

Pixar nebolo prvé štúdio, ktoré sa pokúšalo o animované filmy pomocou počítačov. Štúdií bolo mnoho, no len Pixar ukázal ľuďom, ako sa to má robiť, a rozdrvil konkurenciu prvými celovečernými animovanými filmami. V roku 1995, keď vyšla slávna rozprávka Toy Story, za ktorou stálo toto štúdio, jeho sláva raketovo odštartovala. Objavila sa nádej, že ľudí bavia animované filmy.
Týždeň potom, ako bolo Toy Story uvedené na plátna, sa Steve Jobs rozhodol ujať kormidla spoločnosti Pixar. Avšak venoval sa mu len po jeho strategickej stránke. Usiloval sa vytvoriť spoločnosť, ktorá by predstavovala konkurenta pre Disney, pretože chcel vybudovať ďalšiu úspešnú spoločnosť. A to sa mu aj podarilo. Keď štúdio Pixar vydalo svoj 12. celovečerný animovaný film, zaznamenalo obrat v hodnote 7.2 miliardy dolárov. Jobs vtedy povedal, že dosiahol svoj cieľ, a preto predal Pixar spoločnosti Disney. Vedel, že pod vedením Disney bude mať väčšie úspechy a hlavne budú medzi svojimi.
Štúdio Pixar následne dostalo od Disney dostatok financií na rozvoj a všetko investovalo do vlastného softvéru a Render Enginu. Ich Render Engine bol taký dobrý, že obletel celý Hollywood a dnes sa používa skoro v každom štúdiu vrátane Lucas Filmu. Nebyť Jobsa, štúdio by sa nikdy nedostalo tam, kde je teraz. Steve sám tvrdil, že skúsenosť, akú nadobudol v Pixare, v Apple vôbec nezískal a vďaka tomu našiel cestu, ako viesť Apple dopredu. Tvrdil, že len vďaka tomu, čo sa naučil v Pixare, sa dostala firma Apple na TOP 1 priečku v predaji osobných počítačov.
Štúdio Pixar sa stalo do 20 rokov najlepším animačným štúdiom len vďaka Jobsovi. Jobs vybudoval dve spoločnosti, ktoré ovládli svoj trh, a preto aj dostal v Hollywoode pseudonym Vizionár. Veril, že nič nie je stratené, ba naopak, snažil sa motivovať ľudí k tomu, aby sa nevzdávali a aby všetko dotiahli do konca.
Zdroj titulnej fotografie: Pixar.Wikia.com
**Zdroj:Cnet.com**