Ako spomaliť vybíjanie batérie na iPhone s iOS 10

· 2 min read
Ako spomaliť vybíjanie batérie na iPhone s iOS 10

Najnovšia aktualizácia iOS 10 so sebou priniesla nové funkcie a tie podľa užívateľov žerú veľa baterky. Ak chcete predĺžiť životnosť svojho zariadenia na jedno nabitie, skúste využiť jeden z našich tipov.

Obmedzte lokalizačné služby

Veľká časť batérie na vašom iOS zariadení sa spotrebúva pri hľadaní vašej polohy. Niektoré funkcie sú pritom pre bežného užívateľa naviac. Vypnúť ich môžete cez Nastavenia - Súkromie - Lokalizačné Služby.

Vypnite funkcie "Raise to Wake"

Zdroj: iblogapple.com

Novinkou je aj funkcia "Raise to Wake", ktorá rozsvieti displej vždy, keď zariadenie vyberiete z vrecka alebo zdvihnete zo stola pomocou senzora, ktorý zaznamená pohyb zariadenia. Nie sú však vychytané všetky muchy, a tak sa môže stať, že sa vám zariadenie kedykoľvek rozsvieti a zbytočne plytvá energiou. Túto funkciu môžete vypnúť pomocou Nastavenia - Displej a jas - Raise to Wake.

Obmedzte obnovovanie aplikácií, ktoré nepoužívate

Ak práve nevlastníte iPhone 7 alebo iPhone 7 Plus, ktoré podporujú efektívne využívanie energie pomocou A10 fusion čipu, váš telefón míňa veľa energie na neustále obnovovanie aj tých aplikácií, ktoré práve nepoužívate. Kontrolovať tieto nastavenia môžete cez Nastavenia - Všeobecné - Obnovenie Aplikácií na pozadí.

Obmedzte oznámenia aplikácií

Každý z nás dostáva oznámenia aj od aplikácií, od ktorých to vôbec nepotrebuje a nevenuje im žiadnu pozornosť. Ak ich nepotrebujete vidieť, vypnite ich, aspoň vám baterka vydrží o niečo dlhšie. Vypnite oznámenia cez Nastavenia - Oznámenia.

Ďalšie rady sú už notoricky známe. Snažte sa čo najviac minimalizovať jas vášho displeja, nechajte zariadenie, aby sa samo uzamykalo a aj haslo displej čo najskôr, vypnite si automatické aktualizácie a sťahovania aplikácií a využívajte klasické káblové slúchadlá (to vlastníkom iPhonu 7 nepomôže).


Zdroj: idownloadblog.com

Zdroj titulnej foto: chargetech.com