Ako sledovať WWDC 2015?

· 1 min read
Ako sledovať WWDC 2015?

Ak ste pravý fanúšik spoločnosti Apple, tak už urcite viete, že už tento pondelok 8.6. sa začína konať WWDC 2015. A ako to už býva zvykom, na začiatku každej WWDC sa koná Keynote. Tá začína, ako obvykle, o 19:00 nášho času a Apple na nej predstaví novinky, hlavne teda svoje nové systémy iOS 9 a OS X 10.11. My vám teraz ponúkame návod, ako túto keynote sledovať.

Sledovanie na Apple TV:
Na Apple TV sa pred keynote objaví nový WWDC kanál, do ktorého stačí vojsť z menu. Živé vysielanie vyžaduje 2. alebo 3. generáciu Apple TV so softwarom 6.2 alebo novším.

Sledovanie na Macu, iPade alebo iPhone

Na zariadeniach s OS X a iOS je sledovanie jednoduché. Stačí tesne pred keynote navštíviť stránku apple.com/live a začať pozerať. Pre sledovanie je potrebné mať Safari 6.0.5 alebo novšie, OS X 10.8.5 alebo novší, alebo verziu Safari, ktorá prišla s iOS 6.0 alebo novším.

Sledovanie na systéme Windows a Android

Prenos WWDC je oficiálne dostupný len na Apple zariadeniach, teda Macu, iPhone iPode, iPade a Apple TV. Našťastie existuje jednoduché riešenie, ktoré umožní vysielať živý prenos na zariadeniach s Androidom a Windowsom. Stačí si stiahnuť a na inštalovať VLC player, link na download nájdete tu

Po inštalácii otvorte aplikáciu, kliknite na "Media", potom na " Open Network Stream", vložte túto URL a stlačte "Play"
http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

Iné možnosti

Ak nemáte možnosť sledovať WWDC naživo, alebo jednoducho ste niekde na cestách a nechcete si minúť svoj FUP na mobilnom internete, existuje viacero možnosti, ako problém vyriešiť. Jednou z nich je čítanie živého blogu, napríklad zo stránky The Verge. A ak náhodou nestihnete konferenciu kvôli iným povinnostiam, stále tu je možnosť pozrieť si ju zo záznamu, ktorý bude po skončení zverejnený (aj) na stránke Apple, priamo tu.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Apple ohlásil termín WWDC
· 2 min read
TOP 10 noviniek v iOS 11
· 4 min read