Ako sledovať WWDC 2015?

Ak ste pravý fanúšik spoločnosti Apple, tak už urcite viete, že už tento pondelok 8.6. sa začína konať WWDC 2015. A ako to už býva zvykom, na začiatku každej WWDC sa koná Keynote. Tá začína, ako obvykle, o 19:00 nášho času a Apple na nej predstaví novinky, hlavne teda svoje nové systémy iOS 9 a OS X 10.11. My vám teraz ponúkame návod, ako túto keynote sledovať.

Sledovanie na Apple TV:
Na Apple TV sa pred keynote objaví nový WWDC kanál, do ktorého stačí vojsť z menu. Živé vysielanie vyžaduje 2. alebo 3. generáciu Apple TV so softwarom 6.2 alebo novším.

Sledovanie na Macu, iPade alebo iPhone

Na zariadeniach s OS X a iOS je sledovanie jednoduché. Stačí tesne pred keynote navštíviť stránku apple.com/live a začať pozerať. Pre sledovanie je potrebné mať Safari 6.0.5 alebo novšie, OS X 10.8.5 alebo novší, alebo verziu Safari, ktorá prišla s iOS 6.0 alebo novším.

Sledovanie na systéme Windows a Android

Prenos WWDC je oficiálne dostupný len na Apple zariadeniach, teda Macu, iPhone iPode, iPade a Apple TV. Našťastie existuje jednoduché riešenie, ktoré umožní vysielať živý prenos na zariadeniach s Androidom a Windowsom. Stačí si stiahnuť a na inštalovať VLC player, link na download nájdete tu

Po inštalácii otvorte aplikáciu, kliknite na "Media", potom na " Open Network Stream", vložte túto URL a stlačte "Play"
http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

Iné možnosti

Ak nemáte možnosť sledovať WWDC naživo, alebo jednoducho ste niekde na cestách a nechcete si minúť svoj FUP na mobilnom internete, existuje viacero možnosti, ako problém vyriešiť. Jednou z nich je čítanie živého blogu, napríklad zo stránky The Verge. A ak náhodou nestihnete konferenciu kvôli iným povinnostiam, stále tu je možnosť pozrieť si ju zo záznamu, ktorý bude po skončení zverejnený (aj) na stránke Apple, priamo tu.

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou