Ako si poradia nové iPhony vo vode?

· 1 min read
Ako si poradia nové iPhony vo vode?

Oficiálny predaj iPhonu 6s a 6s Plus začal pred dvoma dňami, takže môžeme očakávať recenzie a testy každého možného charakteru, ktoré v blízkej dobe zaplavia YouTube. Niektoré sú zaujímavé viac, niektoré menej. Ak aj Vás zaujíma, ako si poradia nové "eská" pod vodou, čítajte ďalej.

Celý test teda prebiehal tak, že YouTuber Zach Straley zobral väčšieho aj menšieho "ajfóna" a ponoril ich do misky s vodou. Počas testu ich raz za čas vytiahol, aby videl, ako vodu zvládajú. Celý tento vodný kúpeľ trval jednu hodinu. No a čo sa stalo, keď prešla už spomínaná, jedna hodina?

Obe zariadenia nasledovne dôkladne vysušil a spustil. No a čuduj sa svete, fungovali, ako mali. Obrazovka stále fungovala aj vrátane 3D Touch funkcie. Taktiež išli bez problémov všetky tlačidlá. Bez ujmy vyšiel z testu aj foťák. No a ak by niekto čakal, že reproduktory už nikdy nebudú to, čo bývali, mýli sa. Fungujú ako nové. A aby sme nezabudli na porty, tým sa tiež nič nestalo. Dokopy teda iPhony fungovali úplne v poriadku.

Je pozoruhodné, že nové telefóny od Apple sa v teste držali tak, ako sa držali. Na to, že spoločnosť ich vôbec neprezentovala ako vodeodolné, ide o úžasné výsledky. Výrobcovia ako napríklad Samsung alebo Sony síce udávajú, že ich smartfóny sú odolné voči vode, ale iba po dobu pol hodiny. Samozrejme, realita môže byť tiež iná. Ide ale o to, že s týmto objavom nikto nepočítal. Ak sa teda najbližšie prichytíte, ako do pľúc vdychujete enormné množstvo vzduchu, pretože Vám iPhone padol do vody, spomeňte si, že nejakých tých 5 sekúnd mu určite neublíži.