Ako si ľudia predstavovali iPhone 6 v roku 2010?

· 2 min read
Ako si ľudia predstavovali iPhone 6 v roku 2010?

Koncepty nových technologických zariadení sú stále obľúbenejšie. Obzvlášť to platí pri takých známych produktoch, ako je napríklad iPhone. Už teraz môžeme nájsť na internete rôzne obrázky a videá, ako by mohla vyzerať nadchádzajúca siedma generácia. Skúsme sa ale trochu vrátiť naspäť v čase. Ako si ľudia predstavovali viac než rok starý iPhone 6 v minulosti?

Je rok 2010. Firma Apple práve predstavila iPhone 4 spoločne s iOS 4. Štvrtá generácia so sebou priniesla rad vylepšení vrátane nového dizajnu smartfónu. Dizajnérovi menom Archil Vardidze však táto zmena zjavne nestačila, pretože sa rozhodol vytvoriť vlastný koncept budúcnosti, ako by mohol vyzerať iPhone 6.

zdroj: concept-phones.com

Archil Vardidze sa s konceptom poriadne vyhral. V niektorých prípadoch dokonca trafil aktuálny model. iPhone 4 mal v čase, keď koncept vytvoril, zadný panel vytvorený zo skla. Vardidzeho iPhone 6 je osadený v hliníkovom tele, presne ako skutočná "šestka".

Dizajn smartfónu už (našťastie) Archil Vardidze celkom neodhadol. Oproti iPhonu 4 zmenil celkový vzhľad Home Buttonu a zdá sa nám, že je o niečo viac štvorcový. Power Button síce zasadil na stranu zariadenia, presne ako to je v iPhone 6, avšak jeho umiestnenie nám nepripadá úplne pohodlné.

zdroj: concept-phones.com

Zaujímavá je zadná strana smartfónu. Obsahuje totiž solárny panel, ktorý by dokázal v slnečných dňoch predĺžiť životnosť batérie. Okrem toho pridal do svojho konceptu aj akýsi "nabíjací dock", do ktorého stačí vložiť iPhone a začne sa nabíjať.

Aj keď sa Vardidze v niektorých prípadoch trafil do plánov Apple, sme radi, že takto iPhone 6 nakoniec nedopadol. Čo na dizajn hovoríš ty?

Zdroj titulnej foto: concept-phones.com
Zdroj: concept-phones.com