Ako sa vyhnúť žiadostiam o hodnotenie aplikácií v iPhone, či iPade?

Ako sa vyhnúť žiadostiam o hodnotenie aplikácií v iPhone, či iPade?

Hodnotenie aplikácií v Apple Store sú úspešným indikátorom, toho, či sa aplikáciu oplatí stiahnuť, alebo nie, a to vďaka hodnoteniam ľudí, ktorý ju už vyskúšali. Aby boli tieto hodnotenia aktuálne a spoľahlivé, iPhony a iPady obsahujú funkciu, ktorá vám v reálnom čase používania aplikácie vyhodí žiadosť o jej ohodnotenie. Na tom by nebolo nič zlé, feedbacky sú dôležité pokiaľ chceme, aby sa poukazovalo na nedostatky aplikácie, prípadne aby sa vyzdvihli jej pozitíva, no položme si ruku na srdce - kto si občas v duchu nezanadával, aké sú tieto žiadosti otravné, najmä ak nám vyskakujú v každej tretej otvorenej aplikácií?


Vývojári Apple hlas ľudu vypočuli a s najnovším softvérom si stiahneme aj funkciu vypnutia týchto žiadostí. V najbližších riadkoch vám vysvetlíme, ako sa k ovládaniu tejto funkcie dostať, a ako ju deaktivovať.


Funkcia (de)aktivácie žiadostí o hodnotenie aplikácie je v súčasnosti k dispozícií len v betaverziách iOS 11 a iOS 10.3.3., no dá sa očakávať, že bude zakomponovaná aj vo finálnej verzií 10.3.3., ktorá vyjde v najbližších dňoch, a tiež vo finálnej verzií iOS 11, ktorej sa dočkáme na jeseň tohto roku.


Kroky, ako žiadosti o hodnotenie aplikácií deaktivovať, sú nasledovné:


1. Otvoriť Nastavenia -> iTunes a App Store


Zdroj: thinkapple.sk


2. Deaktivovať možnosť - Hodnotenia a recenzie v apl.


Zdroj: thinkapple.sk


To je všetko, týmito dvoma jednoduchými krokmi zabránite aplikáciam, aby vás žiadali o akékoľvek ďalšie hodnotenia. Pokiaľ by ste predsa len chceli nejakú aplikáciu ohodnotiť (či už pozitívne, alebo negatívne), budete musieť otvoriť App Store, danú aplikáciu si vyhľadať, a následne k nej pridať svoj komentár.


Zdroj titulnej foto: marketingprofs.com
Zdroj: thinkapple.sk