Ako sa bude aktivovať Siri na iPhone 8?

Ako sa bude aktivovať Siri na iPhone 8?

Všetky iOS zariadenia, od prvého iPhonu až po súčasný iPad Pro 2017, majú jednu vec spoločnú: Home Button, ktorý ťa hodí na domovskú obrazovku. Samozrejme, to nie je jediná funkcia, slúži aj na vyvolanie multitaskingu a v novších zariadeniach aj na snímanie odtlačku prstu. A taktiež pri dlhšom podržaní vyvolá hlasovú asistentku Siri.

Pripravovaný iPhone 8 pravdepodobne toto ikonické tlačítko obsahovať nebude. Ako sa teda bude spúšťať Siri?


Zdroj: wordpress.com


Je pravda, že už teraz na iPhonoch sa dá Siri vyvolať cez "Hey Siri", lenže tento spôsob nie je vždy praktický a vyžaduje permanentne zapnutý mikrofón a taktiež nefunguje v režime nízkej spotreby. Preto sa Apple rozhodol spraviť to inak.

Nový spôsob bol objavený v kóde beta verzie iOS 11 brazílskym iOS vývojárom Guilherme Rambom, ktorý už odhalil viacero záhad ohľadom iPhone 8. So svojím zistením sa podelil na jeho účte na Twitteri. Tvrdí, že Siri sa bude dať vyvolať cez vypínacie tlačítko. Nie je jasné, kde je hranica medzi "vyvolaním Siri" a "vypnutím iPhonu".

Vypínacie tlačítko má už teraz viacero funkcií. Jednoduchým stlačením môžeš iPhone uspať alebo naopak, zobudiť. Dlhším stlačením sa dá iPhone vypnúť a pokiaľ je vypnutý, tak podržaním sa zapne.

Zaujímavé bude sledovať, ako Apple vyrieši možnosť tvrdého reštartu zariadenia alebo prístup do DFU módu, nakoľko tieto dve funkcie vyžadujú vypínacie tlačítko a aj Home Button, ktorý na iPhone 8 pravdepodobne nebude.

Na oficiálne predstavenie novej generácie iPhonu si budeme musieť počkať do 12. septembra o 19:00 nášho času.

Zdroj titulnej foto: technobuffalo.com
Zdroj: cultofmac.com