Ako reštartovať iPhone 7, keď mu chýba fyzický Home Button

Nový iPhone 7 môže po konštrukčnej stránke veľmi pripomínať jeho predchádzajúce dve generácie. Na rozdiel od nich sa ale dočkal jednej výraznej zmeny - chýba mu klasický fyzický Home Button, na ktorý sme boli zvyknutí od predstavenia prvého iPhonu. Šlo o celkom radikálny krok, keď spoločnosť Apple zaradila do výbavy iPhonu 7 kapacitné tlačidlo.

Aj keď nové domovské tlačidlo so sebou prináša rad výhod, našiel sa tu jeden problém. Ako bude možné spraviť v prípade potreby vynútený reštart? Doteraz museli majitelia súčasne podržať domovské tlačidlo (Home Button) a spať/zobudiť (Power Button) na 10 sekúnd. Následne sa zobrazilo logo Apple a iPhone sa reštartoval.

zdroj: forbes.com

Bohužiaľ, s príchodom kapacitného tlačidla niečo také nie je možné. Spoločnosť Apple si však pre nás pripravila alternatívu, ktorá nás môže zachrániť v prípade, že nič iné nepomáha a treba spraviť vynútený reštart. Je to jednoduché:

  1. Podrž tlačidlo spať/zobudiť (Power Button) na prvej strane.

  2. Počas držania stlač tlačidlo na zníženie hlasitosti na ľavej strane.

  3. Drž obe tlačidlá, až kým iPhone nezhasne a následne sa neobjaví Apple logo.


Zdroj: phonearena.com

Zdroj titulnej foto: cloudinary.com

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen