Ako odstrániť ikonku Siri z Touch Baru na vašom Macu

Ako odstrániť ikonku Siri z Touch Baru na vašom Macu

Mnohí ľudia na Slovensku nevedia anglicky. Môžu tak považovať ikonku Siri na Touch Bare svojho MacBooku Pro za zbytočnú, či otravnú. Ak celý deň pracujete a asi 20x denne omylom ťuknete na ikonku Siri, tak vám to môže začať pekne liezť na nervy.

Ak vás zaujíma, ako Siri vznikla a kto je jej hlasom, prečítajte si náš článok:
Siri, can you hear me?

Ak sa jej však chcete nadobro zbaviť, čo predpokladám, keďže ste klikli na tento článok, tak nasledujte kroky v tomto návode. Ukážeme vám ako na to.

  1. Otvorte "Systémové predvoľby" (System Preferences).
  2. Zvoľte kategóriu "Klávesnica" (Keyboard).
  3. Dole otvorte podkategóriu "Prispôsobenie Control Stripu" (Customize Control Strip) - Control Strip = Touch Bar, len tu sa to inak volá.
    osxdaily.com
  4. Ťuknite na ikonku Siri a pretiahnite ju do koša na Touch Bare. Taktiež môžete pomocou Trackpadu alebo myši pretiahnuť ikonku Siri z Touch Baru smerom na obrazovku, to ju tiež odstráni.
    osxdaily.com
  5. Kliknite na Hotovo" (Done) a zavrite okná.

Teraz ste sa otravnej ikonky zbavili raz a navždy. Už vás nebude vytáčať ešte viac, keď ste nahnevaní.

Uľahčil vám tento článok život?

Zaujíma nás, či vám reálne pomohol, prosím, vyjadrite svoj názor v komentároch. Budeme vďační a do budúcna zvážime písanie viacerých návodov.


Zdroj titulnej foto: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2016/11/18/15-touch-bar-tips-and-tricks-for-the-new-macbook-pro-video/) **Zdroj: [osxdaily.com](http://osxdaily.com/2017/07/24/remove-siri-touch-bar-mac/)**