Ako na iPhone 7 urobiť reštart alebo aktivovať DFU mode?

· 2 min read
Ako na iPhone 7 urobiť reštart alebo aktivovať DFU mode?

iPhone 7 prišiel s novinkou vo forme virtuálneho Home Button tlačidla a hoci si to mnoho z majiteľov neuvedomuje, tak jeho fungovanie je závisle od systému iOS. Presne to je dôvod prečo tlačidlo na prednej strane nefunguje keď je zariadenie vypnuté a dokonca sa môže stať, že zamrzne možnosť ho stlačiť spolu s tým keď zamrzne iOS.

V tom prípade nastáva otázka ako urobiť reštart zariadenia alebo sa dostať do DFU módu, ktorý je potrebný na obnovenie systému pri jeho zlyhaní. Pri starších iOS zariadeniach sa totiž práve na tieto úkony používal aj Home Button, teda domovské tlačidlo, ktoré teraz nie je v týchto prípadoch k dispozícii.

Ako reštartovať iPhone 7

1.) Stlačte tlačidlo zapnutia na pravej strane zariadenia

2.) Počas toho, ako budete držať toto tlačidlo, tak stlačte tlačidlo na zníženie hlasitosti na ľavej strane

3.) Počas toho, ako budete držať obe tlačidla sa zariadenie reštartuje. Spoznáte to podľa toho, že obrazovka stmavne a následne sa rozsvieti Apple logo

zdroj: imore.com

Ako dostať iPhone 7 do DFU módu

1.) Pripojte iPhone k počítaču

2.) Uistite sa, že na vašom PC/Macu máte zapnuté iTunes

3.) Ak iPhone nie je vypnutý, tak tak urobte

4.) Stlačte tlačidlo vypnutia na pravej strane zariadenia na 3 sekundy

5.) Počas toho, ako stále držíte tlačidlo na zapnutie stlačte tlačidlo pre zníženie hlasitosti

6.) Držte obe tlačidlá po dobu 10 sekúnd (Ak uvidíte Apple logo, tak to robíte príliš dlho a bude nutné začať odznova)

7.) Uvoľnite tlačidlo zapnutia na pravej strane, stále však držte tlačidlo na zníženie hlasitosti po dobu 5 sekúnd (Ak uvidíte ikonku pripojenia k iTunes tak to robíte príliš dlho a je nutné začať odznova)

8.) Tadá! Obrazovka iPhone by mala zostať čierna a váš iPhone by mal byť v DFU móde. iTunes by ho teraz mal vedieť obnoviť.

Poznámka: Ak sa v siedmom kroku dočkáte iTunes loga, tak ste sa dostali do Recovery módu. Ten môže fungovať podobne ako DFU a môže tak stačiť, ak však nefunguje a iPhone sa neobnoví, tak je potrebné vyskúšať DFU mód, ktorý môže pomôcť.

zdroj: iGeeksBlog.com


Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
zdroj: imore.com