Naozaj môžu mať hry na novej Apple TV najviac 200MB?

· 2 min read
Naozaj môžu mať hry na novej Apple TV najviac 200MB?

Od Apple TV sa čakalo, že bude fungovať aj ako herná konzola a, že hoci takmer určite nebude konkurovať najnovším konzoliam ako je PS4 alebo Xbox One, čo je logické aj vzhľadom na cenu, tak bude konkurovať aspoň Wii a staršej generácii konzolí, ako je PS3 alebo Xbox 360. Na Keynote však Apple ukázal iba detské hry portované z iOS a neskôr k tomu všetkému pribudol fakt, že maximálna veľkosť aplikácie, ktorá môže byť na Apple TV je 200MB, čo bude stačiť maximálne na hry typu Angry Birds. Je však príkaz Applu taký razantný a naozaj bude musieť mať každá hra menej ako 200MB? Nie.

Problémom dnešných konzolí je, že aj keď ich hry vyzerajú lepšie, ako kedykoľvek predtým ,treba častokrát čakať aj minúty, kým sa hráč môže pustiť do hrania prvého levelu. Volá sa to "startup lag" a je na najväčšej úrovni za posledné roky. Dnešné konzoly načítávajú hry, ktoré majú častokrát niekoľko desiatok GB a to trvá nejaký čas. Tomu sa chce Apple vyhnúť.

Aby sme to teda uviedli na pravú mieru, 200MB je obmedzenie iba pre základ aplikácie, pre časť, bez ktorej by sa daná hra nespustila. Znamená to, že namiesto toho, aby ste hru sťahovali celú noc, stačí vám stiahnúť 200MB a môžete ju zapnúť. Ale čo ostatné jej súčasti?

Na Apple TV môže byť zároveň okrem základu aplikácie uložených až 2GB dát, ktoré budú patriť tej hre. Hra tak môže mať celkovú veľkosť až 2,2GB. Tieto dáta sa ale budú sťahovať dodatočne, takže zjednodušene povedané, zatiaľ, čo vy hráte tutoriál, sťahuje sa vám level 1. Akonáhle tutoriál dohráte, level 1 by mal byť v ideálnom prípade k dispozícii a mal by sa začať sťahovať Level 2.

Okrem 200MB+2GB má aplikácia k dispozícii ďalších 17,8GB v cloude, odkiaľ môže sťahovať potrebné súčasti kedykoľvek potrebuje. Vďaka tomu, že väčšina domácnosti má už dosť rýchle pripojenie na internet, nebude to problém.

Vo výsledku to má Apple premyslené a vy iba na Apple TV budete môcť začať hrať hru iba chvíľu po tom, ako sa rozhodete si ju stahnúť. Navyše sa šetrí aj priestor na disku, ktorý má iba 32GB alebo 64GB, čo by bolo na dnešné AAA alebo AA tituly nedostatočné. Možno občas zahliadnete hlášku “please wait while we download”, ale svoje hry si zahrajete takmer hneď.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read
Apple TV 4K je tu!
· 2 min read
Unikli ďalšie parametre 4K Apple TV
· 2 min read